Kalendarz ciąży

Tutaj możesz poznać symptomy charakterystyczne dla poszczególnych tygodni ciąży, dowiedzieć się na jakim etapie rozwoju jest Twój Maluszek oraz sprawdzić jak przypisać tydzień ciąży do miesiąca ciąży. Wbrew pozorom, to wcale nie takie proste!

Znajdź artykuł

Poród przedwczesny

Gdy minie I. trymestr iobawy związane zporonieniem są coraz mniejsze, wiele przyszłych mam obawia się porodu przedwczesnego. Obawiają się go również lekarze ginekolodzy, ponieważ jest to wciąż niezwykle aktualny problem we współczesnym położnictwie. Sprawdź, jakie są najczęstsze przyczyny porodu prz...

Więcej

Ciąża pozamaciczna- objawy i przebieg

Ciąża pozamaciczna może mieć poważne konsekwencje. Dlatego też jej odpowiednio szybkie wykrycie jest niezwykle istotne. Objawy ciąży pozamacicznej na początku łudząco przypominają symptomy prawidłowo rozwijającej się ciąży. Sprawdź, jaki jest przebieg ciąży ektopowej ijak wygląda jej leczenie.

Więcej

Ciąża donoszona

9 miesięcy to obecnie coraz rzadziej używane określanie czasu trwania ciąży. Posługiwanie się tygodniami jest dużo bardziej precyzyjne. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że stosunkowo niewielka liczba ciąż kończy się wwyznaczonym wcześniej terminie porodu. Najważniejsze jest, aby ciąża była don...

Więcej

USG 3D w ciąży- czy warto zrobić?

W ostatnich latach coraz większą popularność wśród przyszłych rodziców zyskuje USG 3D. Niewątpliwie jest to wspaniała pamiątka na wiele lat, ale pojawia się pytanie, czy może zastąpić klasyczne USG wciąży? Sprawdź, czy warto zrobić USG 3D wciąży ikiedy najlepiej je wykonać.

Więcej

Ciąża urojona

Niektóre kobiety zauważają usiebie objawy ciąży, mimo że wciąży nie są. Ciąża urojona jest rzadkim schorzeniem pojawiającym się najczęściej ukobiet bezskutecznie starających się odziecko. Jak stwierdzić ciążę urojoną ijakie są jej objawy?

Więcej

Historia Wojtka - terapia komórkami macierzystymi...

Leukodystrofia globoidalna Krabbe jest wrodzoną chorobą metaboliczną. Niestety, ale obecnie nie ma na nią żadnego lekarstwa, które mogłoby całkowicie wyleczyć chorego. Przypadek Wojtka to historia, która pokazuję, że komórki macierzyste ze sznura pępowinowego mogą znacznie poprawić jakość życia ifun...

Więcej

Zmiany w urlopie rodzicielskim w 2023

W 2023 planowane są zmiany dotyczące urlopów po urodzeniu dziecka związane zdługością trwania urlopu rodzicielskiego. Zostanie on wydłużony, co umożliwi ojcom spędzenie więcej czasu ze swoim nowonarodzonym dzieckiem. Jak zmieni się urlop rodzicielski na początku roku?

Więcej

Historia Ady- terapia mózgowego porażenia dziecięc...

Mózgowe porażenie dziecięce występuje uokoło 2 dzieci na 1000. Objawy choroby są zróżnicowane, ale wwiększości przypadków utrudniają prawidłowy rozwój ifunkcjonowanie. Historia Ady, to historia pokazująca, że czasami jedna decyzja podjęta przy porodzie może wpłynąć na całe życie.

Więcej