Strefa
kobiet w ciąży

Kalendarz ciąży

 

Tutaj możesz poznać symptomy charakterystyczne dla poszczególnych tygodni ciąży, dowiedzieć się na jakim etapie rozwoju jest Twój Maluszek oraz sprawdzić jak przypisać tydzień ciąży do miesiąca ciąży. Wbrew pozorom, to wcale nie takie proste!

25 tydzień ciąży – co się dzieje z maluchem w brzuchu i jak czuje się mama?

25 tydzień ciąży to czas, wktórym powiększający się brzuch, zmęczenie ibóle kręgosłupa czy nóg zaczynają wwiększym stopniu niż wcześniej dokuczać przyszłej mamie. Dolegliwości rekompensują jednak np. zdjęcia płodu, które pokazują przyszłym rodzicom praktycznie wpełni rozwinięte dziecko.

Więcej

24 tydzień ciąży – jakie zmiany zachodzą w organizmie dziecka?

24 tydzień ciąży to już prawie końcówka drugiego trymestru. W24 tygodniu ciąży ruchy dziecka są już mocno wyczuwalne izdarza się, że pojedyncze kopniaki bolą przyszłą mamę. Maluch włonie matki zaczyna żyć zgodnie ze swoim harmonogramem aktywności, co będzie zbliżone do jego rytmu po porodzie.

Więcej

39 tydzień ciąży - kiedy poród się zbliża… Jak rozpoznać objawy porodu

39 tydzień ciąży to już ostatnie chwile, które dzielą przyszłą mamę od powitania na świecie wyczekiwanego maluszka. To też ostateczny czas, aby zakończyć wszystkie przygotowania związane zporodem. Na dodatek przyszła mama zaczyna odczuwać nietypowe dolegliwości.

Więcej

38 tydzień ciąży, a objawy porodu. Ile waży i jak wygląda dziecko?

W 38 tygodniu ciąża jest uważana za donoszoną. Zmniejsza się wtedy ilość wód płodowych, abrzuch przestaje się powiększać. Dziecko ma coraz mniej miejsca, dlatego mamy mogą się skarżyć na dyskomfort związany zuciskiem na pęcherz.

Więcej
Imię i nazwisko
Nieprawidłowa wartość

Email
Nieprawidłowa wartość

Numer telefonu
Nieprawidłowa wartość

Data porodu
Nieprawidłowa wartość

Uprzejmie informujemy, że dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane przez Polski Bank Komórek Macierzystych S.A. („PBKM”) z siedzibą w Warszawie, Al. Jana Pawła II 29 w celu kontaktu telefonicznego w związku z udzieleniem informacji na temat usługi.

Zgoda wymagana

Oświadczam, że zapoznałam/em się z zasadami przetwarzania danych przez PBKM dostępnych pod linkiem: https://pbkm.pl/polityka-prywatnosci

Zgoda wymagana

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od PBKM informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2019 r. poz. 123), na podany numer telefonu oraz adres mailowy (w przypadku podania adresu mailowego), w postaci wiadomości tekstowych, połączeń głosowych oraz e-maili.