Kalendarz ciąży

 

Tutaj możesz poznać symptomy charakterystyczne dla poszczególnych tygodni ciąży, dowiedzieć się na jakim etapie rozwoju jest Twój Maluszek oraz sprawdzić jak przypisać tydzień ciąży do miesiąca ciąży. Wbrew pozorom, to wcale nie takie proste!

9 tydzień ciąży – który to miesiąc? Jakich objawów i emocji można się spodziewać?

W 9 tygodniu ciąży USG potwierdza obecność dziecka. To jednak czas nieprzyjemnych dolegliwości somatycznych oraz różnych stanów psychoemocjonalnych doświadczanych przez przyszłą mamę.

Więcej

10 tydzień ciąży – objawy i zmiany w organizmie mamy. Jakich dolegliwości spodziewać się na tym etapie?

Dziesiąty tydzień ciąży to okres, wktórym przyszła mama nie zauważa jeszcze usiebie zmian wwyglądzie zewnętrznym, ale może potwierdzić obecność dziecka dzięki badaniu USG irozpoznać wszystkie główne struktury ciała. Maluch na tym etapie mierzy ok. 3 cm. Rozmiarem przypomina dojrzałą śliwkę.

Więcej

13. tydzień ciąży – rozwój dziecka i samopoczucie przyszłej mamy

W 13. tygodniu ciąży przyszłej mamie towarzyszy wyraźny wzrost energii ipozytywny nastrój. Wiele kobiet uważa, że jest to moment wejścia wnajlepszy czas oczekiwania na potomka. Warto wykorzystać go na nawiązywanie więzi zmaluszkiem, atakże przygotowywanie swojego ciała do porodu.

Więcej

Początek ciąży – objawy, których można się spodziewać i nietypowe reakcje organizmu

Początkowe objawy ciąży pojawiają się już wkilkanaście dni od zapłodnienia. Często mylnie interpretowane są jako zwiastun zatrucia pokarmowego lub grypy. Zczasem zmieniają charakter iintensywność.

Więcej