Kalendarz ciąży

Tutaj możesz poznać symptomy charakterystyczne dla poszczególnych tygodni ciąży, dowiedzieć się na jakim etapie rozwoju jest Twój Maluszek oraz sprawdzić jak przypisać tydzień ciąży do miesiąca ciąży. Wbrew pozorom, to wcale nie takie proste!

Znajdź artykuł

Kangurowanie dziecka po porodzie- jakie niesie korzyści?

Kangurowanie dziecka po porodzie- jakie niesie kor...

Obecnie bardzo dużą wagę przywiązuje się do kontaktu skóra do skóry już od pierwszych chwil po urodzeniu. Zalet kangurowania jest wiele, dlatego warto wplanie porodu zaznaczyć chęć kangurowania dziecka po porodzie. Sprawdź, jakie zalety niesie za sobą kangurowanie dziecka.

Więcej
Badania genetyczne przed ciążą

Badania genetyczne przed ciążą

Wiele par przygotowania do ciąży rozpoczyna na długo przed nią. Część osób decyduje się na badania genetyczne przed ciążą. Czy są konieczne uwszystkich par? Jaki jest ich koszt?

Więcej
Jak sprawdzić rozwarcie w domu

Jak sprawdzić rozwarcie w domu

Rozwarcie jest niezbędnym elementem porodu drogami natury. Postęp porodu określany jest m.in. woparciu orozwarcie szyjki macicy. Dużo kobiet zastanawia się, kiedy powinny jechać do szpitala iczy da się sprawdzić rozwarcie wdomu.

Więcej
Rola położnej podczas porodu

Rola położnej podczas porodu

Podczas porodu wszpitalu zawsze jest obecna położna. Wspiera ona kobietę rodzącą oraz pomaga przyjść dziecku na świat. Jej rola jest bardzo ważna. Sprawdź, czym zajmuje się położna podczas porodu iczym charakteryzuje się wykupienie usług prywatnej położnej.

Więcej
Kolejna ciąża po cesarskim cięciu

Kolejna ciąża po cesarskim cięciu

Obecnie cięcia cesarskie są jedną znajczęstszych wykonywanych operacji. Ztego powodu wiele kobiet zastanawia się, czy ikiedy mogą zajść wkolejną ciążę. Nie wszyscy też wiedzą, czy po cięciu cesarskim możliwy jest kolejny poród drogami natury. Sprawdź, jakie są możliwe powikłania kolejnej ciąży po ci...

Więcej
Rola taty na sali porodowej

Rola taty na sali porodowej

Każda kobieta rodząca ma prawo do wsparcia na sali porodowej wpostaci osoby towarzyszącej. Wiele przyszłych mam decyduje się rodzić zpartnerem, tatą dziecka. Warto wiedzieć, jaka jest rola taty na sali porodowej ijak tata może się przygotować.

Więcej
Inwazyjne badania prenatalne

Inwazyjne badania prenatalne

Współczesna perinatologia umożliwia pacjentkom dokładną diagnostykę już od samego początku ciąży. Inwazyjne badania prenatalne mają na celu niemal ze 100- procentową pewnością określić m.in. kariotyp dziecka, aco za tym idzie, to czy ma ono aberracje chromosomową czy nie. Sprawdź, jakie są rodzaje b...

Więcej
Obrót zewnętrzny

Obrót zewnętrzny

Położenie miednicowe obecnie nie musi oznaczać cięcia cesarskiego. Obrót zewnętrzny zdobywa coraz większą popularność wśród przyszłych mam. Sprawdź, kiedy można go wykonać ijak przebiega.

Więcej