Choroby w ciąży

Choroba w ciąży? To zawsze jest trudne, bo musisz opiekować się nie tylko sobą, ale tez swoim Maleństwem. Zobacz na co warto zwracać uwagę przy poszczególnych schorzeniach.

Znajdź artykuł

Małowodzie w ciąży - przyczyny i powikłania

Małowodzie w ciąży - przyczyny i powikłania

Płyn owodniowy jest niezbędny do prawidłowego rozwoju iwzrastania płodu. Jego objętość powinna być oceniana wtrakcie badania USG. Jeśli płynu owodniowego jest za mało mówi się omałowodziu. Konieczne jest poszukanie jego przyczyny, aby uniknąć powikłań. Jakie są przyczyny małowodzia?

Więcej
Toczeń a ciąża

Toczeń a ciąża

Kobiety wwieku rozrodczym należą do grupy ryzyka wystąpienia tocznia układowego. Zaliczany jest do chorób autoimmunologicznych iwymaga odpowiedniego przygotowania do zajścia wciążę, aby zmniejszyć liczbę powikłań.

Więcej
Zatorowość płucna w ciąży

Zatorowość płucna w ciąży

Zatorowość płucna to poważne powikłanie, które może wystąpić wczasie ciąży. Wtakiej sytuacji konieczne jest szybkie rozpoznanie choroby iwdrożenie leczenia. Jakie są objawy zatorowości płucnej wciąży ijak wygląda postępowanie?

Więcej
Zapalenie wyrostka robaczkowego w ciąży

Zapalenie wyrostka robaczkowego w ciąży

Dolegliwości bólowe brzucha wciąży mogą być objawem wielu chorób. Jedną znich jest zapalenie wyrostka robaczkowego. Jego symptomy wtrakcie ciąży nie są specyficzne. Jak objawia się zapalenie wyrostka robaczkowego ijak wygląda leczenie wczasie ciąży?

Więcej
Ograniczenie wzrastania płodu

Ograniczenie wzrastania płodu

Ograniczenie wzrastania płodu jest powikłaniem dotyczącym nawet co 10. ciąży. Wymaga regularnych kontroli ulekarza ginekologa iczęsto związane jest zkoniecznością wcześniejszego porodu. Sprawdź, jakie są przyczyny ijak wygląda postępowanie wprzypadku ograniczenia wzrastania płodu.

Więcej
Szczepienie na krztusiec w ciąży

Szczepienie na krztusiec w ciąży

W czasie ciąży zalecane są szczepienia na krztusiec, grypę, aw ostatnim czasie również COVID- 19. Chronią one nie tylko przyszłą mamę, ale też noworodka. Szczepienie na krztusiec wciąży jest szczególnie ważne, ponieważ zapewnia ochronę dziecku, dla którego infekcja wpierwszych tygodniach życia mogła...

Więcej
Krwotok porodowy

Krwotok porodowy

Krwotok poporodowy może wystąpić zarówno wwyniku porodu drogami natury jak iw trakcie cięcia cesarskiego. Zawsze stanowi wyzwanie dla personelu medycznego, ale też budzi niepokój kobiety rodzącej. Jakie są przyczyny krwotoku okołoporodowego?

Więcej
Ból w nadbrzuszu w ciąży

Ból w nadbrzuszu w ciąży

Dolegliwości bólowe wczasie ciąży zawsze stanowią powód do niepokoju uprzyszłych mam. Wwiększości przypadków ich przyczyna nie stanowi zagrożenia, jednak zdarzają się sytuacje, gdy ból wnadbrzuszu wymaga interwencji czy hospitalizacji. Sprawdź, jakie jest postępowanie imożliwe przyczyny bólu wnadbrz...

Więcej