check icon Zawarte na stronie opinie zostały dodane przez Klientów PBKM.

Zofia Zborowska-Wrona

Aktorka

Zdrowie i bezpieczeństwo moich córek jest dla mnie najważniejsze. Medycyna rozwija się niebywale szybko dlatego bez wahania po raz kolejny zdecydowaliśmy się z moim mężem na pobranie krwi pępowinowej. Taka inwestycja wg mnie jest najistotniejszym elementem „wyprawki” dla dziecka. Wybraliśmy pakiet platynowy, który pozyskuje komórki nie tylko z krwi pępowinowej ale również ze sznura pępowinowego oraz łożyska.

Bankowanie krwi pępowinowej. Tak, zdecydowaliśmy się. Dlaczego? Komórki macierzyste z krwi pępowinowej można pobrać tylko raz w życiu, właśnie przy porodzie. Mogą wspomóc leczenie ponad 80 chorób w tym nowotworów m.in białaczki. Sama o bankowaniu dowiedziałam się z social mediów, dlatego też tutaj się odzywam.

Wiem, że są zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy bankowania. Natomiast my w oparciu o zdobytą wiedzę, rozmowę z lekarzem, zdecydowal ...iśmy się zabezpieczyć nasze dziecko❤️ Mam nadzieję, że nigdy nie będziemy musieli użyć krwi pępowinowej, ale sama świadomość, że można uratować życie swojego dziecka w przypadku zachorowania na jedną z chorób ze wskazań, jest wielką ulgą.

Pamiętajcie weryfikujcie wszystkie informacje znalezione w internecie i korzystajcie ze sprawdzonych naukowych źródeł. Każdy przyszły rodzić zastanawiający się nad decyzją bankowania powinien podjąć ją w oparciu o rzetelne źródła. My właśnie taką decyzję podjęliśmy

Dominika Gwit-Dunaszewska

Aktorka

Magdalena Lamparska

Aktorka

Wierzymy w naukę i rozwój medycyny. Po czasie gromadzenia wiedzy na temat bankowania krwi pępowinowej, rekomendacjach przyjaciół jesteśmy pewni, że to dobra decyzja dla naszej rodziny.
Zdrowie i bezpieczeństwo jest najważniejsze. To najlepsza inwestycja.

Wiemy że wyprawka dla dziecka nie są tylko rzeczy materialne ale przede wszystkim zdrowie które jest najważniejsze i o której jest trzeba zawsze zadbać! Zawsze gdzieś tam o krwi pępowinowej słyszeliśmy ale nigdy nie mieliśmy świadomości i do czynienia z tym, od tej pory co czekamy maluszka to dużo naszych znajomych namawiało nas do pobrania krwi pępowinowej bo sami o to zadbali i wiedzą że jest to jedna z najważniejszych rzeczy chociaż mamy nadzi ...eję że to się oczywiście nigdy nie przyda i nie będzie potrzebne. Słyszę że są bardzo różne opinie w pośród ludzi o pobraniu krwi pępowinowej natomiast my się od razu zdecydowaliśmy i całą wielką złotą paczkę zabieramy ze sobą do porodu . Jesteśmy przygotowani i już tylko czekamy na Ciebie nasz maluszku.

Lenka i Jan Kliment

Tancerze

Małgorzata Socha

Aktorka

Glinka Katarzyna

Aktorka

Ania Dąbrowska

Piosenkarka

Małgorzata Kożuchowska

Aktorka

Jeśli istnieje szansa, że pobrana podczas porodu i zdeponowana w PBKM krew pępowinowa może kiedyś uratować zdrowie i życie mojej córki to z pewnością warto o to zadbać.

Martyna Wojciechowska

Reporterka

piosenkarka, vloger

Sylwia Przybysz i Jak Dąbrowski

Na zabezpieczenie materiału biologicznego zdecydowaliśmy się, ponieważ jest to swego rodzaju polisa na życie dla naszych bliskich.
Zabezpieczenie krwiotwórczych komórek macierzystych daje możliwość wykorzystania w leczeniu refundowanych przez NFZ ponad 80 ciężkich chorób onkologicznych i hematologicznych, a zdrowie i życie naszych dzieci jest dla nas najcenniejsze.

Z tematem bankowania komórek macierzystych jestem zapoznana od dawna – moja Mama jest położną. Od momentu, gdy dowiedzieliśmy się, że zostaniemy rodzicami przechowywanie krwi pępowinowej naszego Maluszka było dla nas oczywiste. Nie zastanawialiśmy się ani sekundy.

Monika Mazur-Chrapusta

Aktorka i prezeterka telewizyjna

Renata Dancewicz

Aktorka

Izabela Kuna

Aktorka

Natalia Przybysz

Piosenkarka

Katarzyna Bujakiewicz

Aktorka

Weronika Książkiewicz

Aktorka

Borys jest calym moim swiatem,a jego zdrowie i bezpieczenstwo sa dla mnie najwazniejsze.
Mam nadzieje ze komorki macierzyste nigdy nie beda potrzebne mojemu synkowi ale zdeponowanie krwi pepowinowej w PBKM to mozliwosc z ktorej nie moglam nie skorzystac. Dziekuje Weronika Ksiazkiewicz

Bartek Marszałek

Polski zawodnik w motorowodnej Formule 1, zawodnik ORLEN Team

Debiutuję w roli taty i zgłębiając temat przed porodem dowiedziałem się o możliwości zdeponowania krwi pępowinowej dziecka w Polskim Bank Komórek Macierzystych.
Nie zdawałem sobie sprawy, że taka krew może uratować zdrowie i życie córki. To piękny cud natury i jedyna szansa na pobranie takiej krwi jest wyłącznie podczas porodu. Nie zastanawiając się za wiele, zdecydowałem się na taki krok. Oby się nie przydało, ale wolę spać spokojnie i jeżeli m ...ożesz sobie pozwolić na taki krok, to warto się nad tym poważnie zastanowić. Sama procedura jest prosta, dostajesz pudełko, które zabierasz do szpitala, a resztą zajmuje się położna.

Magdalena Różczka

Aktorka

Daria Widawska

Aktorka

Ada Fijał

Aktorka

Anna i Piotr Rubik

Piosenkarze

Krzysztof Jankowski Jankes

Dziennikarz

Pamiętajmy o tym, że poród to jedyny moment, kiedy możemy pobrać krew pępowinową. Jesteśmy na prawdę szczęśliwi, że skorzystaliśmy z tej opcji. Z żoną podjęliśmy decyzję wspólnie i dzięki temu nasz synek ma zbankowaną krew pępowinową i wszyscy śpimy spokojnie.

Anna Karczmarczyk

Aktorka (fot. Urszula Dębska)

Radosław Pazura i Dorota Chotecka

Aktorzy

Katarzyna Trzaskalska

Piosenkarka

Agnieszka Popielewicz

Dziennikarka

Paulina Holtz

Aktorka

Od momentu kiedy dowiedziałam się o kiełkującym we mnie nowym życiu wiedziałam, że zrobię WSZYSTKO żeby moje dziecko było zdrowe... Nad oddaniem krwi pępowinowej do Banku nie zastanawiałam się ani chwili. Nie chciałabym kiedyś żałować, że czegoś nie zrobiłam a mogłam...

Justyna Steczkowska

Piosenkarka

Andrzej Sołtysik

Dziennikarz

Anita Sokołowska

Aktorka

Anna Wyszkoni

Piosenkarka

O możliwości przechowywania krwi pępowinowej dowiedziałam się od lekarza, który dbał o moje zdrowie podczas treningów i startów w reprezentacji Polski.
Nie musiał ani mnie ani mojego męża przekonywać, zaufaliśmy mu od razu, tak jak ufaliśmy przez całą kareirę sportową.
Dla mnie decyzja o posiadaniu dziecka była przemyślana i zaplanowana. Czas ciąży był oczekiwaniem na mój Mały Cud! A kiedy przyszedł na świat zdecydowałam, że zrobię wszystko by ...zapewnić mojemu największemu skarbowi bezpieczną przyszłość w zdrowiu!

Monika Pyrek

Lekkoatletka

Aleksandra Kisio

Aktorka

Zdrowie mojego dziecka jest dla mnie najważniejsze, dlatego zdecydowałam się pobrać krew pępowinową i przechowywać ją w Polskim Banku Komórek Macierzystych. Jest to dla mnie zabezpieczenie na przyszłość. Daje mi to spokój, że zrobiłam wszystko aby w razie czego pomóc mojemu maluszkowi.

Klaudia Carlos

Dziennikarka

Emilia i Mariusz Czerkawscy

I wicemiss Polonia i Hokeista

Danijel Ljuboja

Piłkarz

Dorota Gardias

Dziennikarka

Wierzę, że komórki macierzyste to przyszłość medycyny. Nie mogłam odmówić mojej córeczce takiej szansy, zwłaszcza że jej krew może pomóc w przyszłości także jej starszej siostrze.

Dominika Figurska

Aktorka

Łukasz i Edyta Golec

Piosenkarze

Jakub Wesołowski

Aktor

Maria Sadowska

Piosenkarka

Aneta i Krzysztof Perchuć

Aktorzy

Ania i Michał Wiśniewscy

Piosenkarze

Zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci jest dla nas najważniejsze. Przechowywanie krwi pępowinowej wydaje nam się niepowtarzalną okazją do tego, by zadbać o ich przyszłość. Xavier, Fabienne oraz Etiennette posiadają już swoje "zabezpieczenie". Dzięki uprzejmości Polskiego Banku Komórek Macierzystych także nasza najmłodsza latorośl, Vivienne Vienna została w nie wyposażona. Bardzo dziękujemy ! Tym samym mamy jednak nadzieje, że w ciągu całego ich ... życia nie będzie potrzeby z niego korzystać.

Anna Korcz

Aktorka

Paulina Przybysz

Piosenkarka

Katarzyna Herman

Aktorka

Marcin Bosak

Aktor

Zdeponowanie krwi pępowinowej naszego synka w PBKM to najpiękniejszy, unikalny i najmądrzejszy prezent urodzinowy, jaki mogliśmy mu dać.

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel

Aktorka, Tancerz

Dorota Czaja

Aktorka

Traktuje bankowanie krwi pępowinowej jako swoiste ubezpieczenia dla mojego dziecka. O wyjątkowości tego ubezpieczenia stanowi fakt, iż nie jest to wsparcie finansowe w leczeniu, lecz gotowe remedium.
Do poparcia tej idei zainspirowały mnie wypowiedzi nas wszystkich. Zaobserwowałam, że często w jednym zdaniu padają zwroty, że „pieniądze szczęścia nie dają” i „zdrowie jest najważniejsze”. Biorąc pod uwagę, iż koszt usługi magazynowania krwi pępowi ...nowej nie jest ważnyniż niż częstokroć łączna suma, którą rodzina przeznacza na prezenty „pępkowe”, stwierdziłam, że wolę nie powielać schematu „mądry Polak po szkodzie” i poczynić inwestycję w zdrowie.

Kiedy tworzysz rodzinę słowa, które znasz nabierają innego znaczenia. Troska, niepokój, choroba, zdrowie, życie. Dlatego właśnie z TROSKI by nie NIEPKOIC SIE o ŻYCIE i ZDROWIE moich najblizszych, by uchronić je przed CHOROBAMI tymi, które znam, i tymi , o których istnieniu jeszcze nie wiem zdecydowałam się na oddanie krwi pępowinowej do banku komórek macierzystych. Można je pobrać tylko raz, a mogą one zostać wykorzystane nawet po kilkudziesięciu ... latach przechowywania. Warto o tym wiedzieć.

Katarzyna Zielińska

Aktorka

Anna Bulczak

Położna i Certyfikowany Doradca Laktacyjny

W swojej praktyce widziałam zdecydowanie za dużo przypadków tych "jednych na milion", które prawie się nie zdarzają. Dodatkowo gdzieś w mojej rodzinie pojawiły się czynniki ryzyka, któe skłoniły mnie do tej decyzji i taką właśnie wraz z mężem podjęliśmy.

Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski

Aktorzy

Agnieszka Cegielska

Prezenterka

Eliza i Dariusz Kordkowie

Aktor

Przechowywanie krwi pępowinowej świadczy o tym, że rodzice coraz częściej myślą o ochronie zdrowia swoich dzieci w perspektywie długoterminowej. Chcemy mieć pewność, że będziemy mogli zadbać nie tylko o wychowanie i wykształcenie naszych pociech, ale przede wszystkim o ich zdrowie i życie. Nie ma nic ważniejszego niż poczucie, że nasza rodzina jest bezpieczna. Wybraliśmy Polski Bank Komórek Macierzystych, ponieważ jest to instytucja ciesząca się ...największym zaufaniem wśród bliskich nam osób. W PBKM przechowujemy już krew dwojga naszych dzieci.

Paweł Papke

Siatkarz