check icon Zawarte na stronie opinie zostały dodane przez Klientów PBKM.

Prof. dr hab.n.med Krzysztof Kałwak

Kierownik Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Specjalista transplantologii klinicznej, immunologii klinicznej, pediatrii, onkologii i hematologii dziecięcej.

Warto rozważyć pobranie krwi pępowinowej. Rodzice powinni tu korzystać z obiektywnych, sprawdzonych informacji dotyczących pobrania, przechowywania i możliwości wykorzystania tej krwi. Na chwilę obecną krew pępowinowa ma zastosowanie w chorobach metabolicznych, niedoborach odporności, defektach hematopoezy i nowotworach układu krwiotwórczego. Wraz z rozwojem medycyny może mieć zastosowanie w medycynie regeneracyjnej- np. kardiologii czy neurologi ...i min. w uszkodzeniach centralnego systemu nerwowego o charakterze hipoksemicznym czy niedokrwiennym"

Tempo rozwoju medycyny jest zachwycające. Bankowanie krwi pępowinowej jest dla moich dzieci polisą ubezpieczeniową, z której mam nadzieję, nie będą musiały nigdy skorzystać.

lek. Agnieszka Czapska

Ginekolog

Dr n.med. Barbara Igielska-Bela

Ortopeda

Bankowanie krwi pępowinowej jest dla mnie zabezpieczeniem cennych komórek macierzystych na wypadek wystąpienia ewentualnej choroby u mojej córki.

Każdy rodzic chciałby, żeby jego dziecko było zdrowe, sytuacja związana z ciężkim zachorowaniem u dziecka jest niewyobrażalnie trudna nie tylko dla malucha - jest chorobą całej rodziny. Tak samo jak zabezpieczamy kwestie materialne, dbamy o edukację, prawidłowy rozwój dziecka, tak samo powinniśmy zadbać o jego zdrowie w każdym rozumieniu tego słowa.
Nie wyobrażam sobie nie zabezpieczyć przyszłości naszego dziecka, jako lekarz i matka mam taki ob ...owiązek, a jak wiadomo zdrowie nie ma swojej ceny. Bankowanie krwi pępowinowej obecnie daje szansę na leczenie ciężkich chorób, a w przyszłości może otworzyć drogę do powstania nowych technologii medycznych. Warto być świadomym rodzicem

lek. Magdalena Skorupka

Lekarz onkolog

Klaudia Zalasińska

Położna

Dla mnie, czyli mamy noworodka i położnej, bankowanie krwi pępowinowej jest zabezpieczeniem na przyszłość dla dziecka. W ten sposób zapewniamy naszemu maluszkowi niezbędne leczenie w razie występowania choroby, minimalizujemy też czas oczekiwania na przeszczepienie, które bez własnych komórek macierzystych może okazać się wręcz niemożliwe ze względu na brak dawcy. Bankowanie krwi pępowinowej zapewnia nam również dostęp do nowoczesnych terapii, g ...dy te powszechne zawiodą. Jest to dla nas szansa na poprawę życia naszego dziecka, ale też innych członków naszej rodziny.

Agata Witkowicz

Położna

Dr n. med. Marcin Drygalski

Ortopeda

Lek. dentysta Joanna Marcew

Stomatolog

Dr n. med. Jacek Pudełek

Radiolog

Agata Kilanowska-Kalemba

Lekarz weterynarii

Bankowanie krwi pępowinowej to zapewnienie bezpiecznej przyszłości mojemu dziecku. Dzięki postępowi medycyny i PBKM mogę korzystać z nowoczesnych terapii leczenia. W tej chwili śmiertelne choroby typu nowotwory nie muszą być już wyrokiem śmierci. Jak każdy rodzic chciałabym dla mojego dziecka zrobić wszystko, zabezpieczyć przed każdym złem, to właśnie komórki macierzyste umożliwiają mi zdrowotne ubezpieczenie mojego maluszka. ...

Jako lekarze jesteśmy świadomi, jak wiele chorób można wyleczyć dzięki wykorzystaniu komórek macierzystych w nowoczesnej medycynie. Zdecydowaliśmy się na bank krwi pępowinowej, aby zrobić wszystko, co w naszej mocy dla bezpieczeństwa zdrowia i życia naszego dziecka.

Lek. med. Karolina Grzyb

Lekarz dentysta

Jakub Gnus

Ortopeda

Bankowanie krwi pępowinowej jest dla mnie szansą. Szansą dla mojego dziecka i najbliższej rodziny na nowoczesne leczenie w przypadku zachorowania na określone choroby. Jest również przyszłością. Terapie komórkami macierzystymi jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi medycyny. Są one jednym z ulubionych materiałów, nad którym pochylają się naukowcy z całego świata, co daje mi nadzieję, że spektrum wykorzystania zabezpieczonego materiału ...w przyszłości się poszerzy.

Medycyna ciągle dynamicznie się rozwija. Już teraz komórki macierzyste są wykorzystywane do ratowania zdrowia i życia w wielu chorobach. Za kilka lat prawdopodobnie będą przydatne w leczeniu
kolejnych. Warto mieć ten rodzaj polisy na życie.

Izabela Radajewska

Specjalista psychiatra

Klaudia Siniewicz

Lekarz internista

Bankowanie krwi pępowinowej jest zabezpieczeniem zdrowia i życia mojego dziecka. Istnieje możliwość podania ich rodzeństwu i rodzinie dziecka w razie potrzeby. Pozyskana przy porodzie krew jest nośnikiem cennych komórek macierzystych, które ze względu na swoją funkcję regeneracyjną są szeroko wykorzystywane w leczeniu chorób, a wraz z rozwojem medycyny lista ta sukcesywnie się powiększa. Ponadto mimo bardzo szybkiego rozwoju nowoczesnych metod d ...iagnostycznych, potencjał komórek macierzystych nie jest w pełni poznany.

Lek. med. Andrzej Szewczuk

Ginekolog

Prof. dr hab. n. med. Magdalena Łętowska

Hematolog, internista

Lek. med. Remigiusz Sikora

Ginekolog

Dr n. med. Manuela Las - Jankowska

Onkolog

Prof. dr hab. n. med. Henryk Wiktor

Ginekolog

„Wykorzystujmy te elementy nowej wiedzy medycznej, które mogą dobrze służyć człowiekowi. Dlatego zdecydowałem się zabezpieczyć krew pępowinową mojej wnuczki.”

Bankowanie krwi pępowinowej daje mi poczucie bezpieczeństwa, tak ważne teraz, po przyjściu na świat młodego człowieka. Pozwala spać spokojnie, mając świadomość, że zapewniłam dziecku wszystko co jest możliwe, by w razie konieczności pomóc mu w utrzymaniu lub powrocie do zdrowia.

Katarzyna Sulima

Lekarz weterynarii

Dr n. med. Magdalena Małek

Hematolog

Lek. med. Aleksandra Mazepus

Pediatria

Lek. med Paweł Sadowski

Ginekolog

Lek. med. Andrzej Ostaszewski

Anestezjolog

Marzena Oświęcimska

Lekarz weterynarii

Bankowanie krwi pępowinowej jest dla mnie jak inwestycja w przyszłość. Liczę na to, że ta dziedzina medycyny będzie się coraz bardziej rozwijać i pozwoli na leczenie wielu chorób

To była bardzo trudna decyzja, ale może mieć istotny wpływ na przyszłość mojego dziecka.
Nie wyobrażam sobie postąpić inaczej bo chcę zapewnić wszystko co najlepsze dla mojego dziecka. Medycyna rozwija się bardzo szybko i nie wiemy co jeszcze nam odsłoni.
Najważniejsze jest to, że sama procedura pobrania komórek macierzystych z krwi pępowinowej jest bezpieczna - zarówno dla maluszka, jak i dla mamy.

Victor Szymasiuk

Lekarz rezydent chirurgii ogólnej

Aleksandra Akuszewska

Lekarz rezydent

Bankowanie krwi pępowinowej i komórek ze sznura pępowinowego jest zabezpieczeniem
na przyszłość nie tylko dla mojego dziecka, ale też dla całej mojej rodziny. Badania i nauka
dotycząca komórek macierzystych prężnie się rozwijają, liczę iż w przyszłości coraz więcej
chorób będzie można leczyć z ich wykorzystaniem. Bankowanie materiału genetycznego
jest inwestycją, która daje mi jako rodzicowi poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Dzięki tej decyzji wiem, że otwieram nowe możliwości terapeutyczne i dbam o przyszłość moich dzieci jak i swoją.

Lek. med. Katarzyna Wilgus - Kubica

Ginekolog

Karolina Pabian-Gładysz

Położna

Lek. med. Monika Leder

Lekarz medycyny pracy

Dr n. med. Magdalena Grotowska- Duch

Stomatolog

Jestem lekarzem, więc tematyka komórek macierzystych oraz możliwość ich wykorzystania nie jest mi obca. Decyzja o zdeponowaniu krwi pępowinowej mojego dziecka była dla mnie oczywista i nie wyobrażam sobie ,że jako świadoma matka i lekarka mogłabym postąpić inaczej. Rozwój medycyny , a co ta tym idzie dziedziny zajmującej się komórkami macierzystymi jest ekspansywny i daje już ogromne możliwości ,natomiast odkrycie wszystkich zastosowań jest jeszc ...ze przez nami. Stworzenie przez PBKM szansy deponowania krwi „Pro publico bono” oraz współpraca z bankami za granicą powoduje ,że jest on wiodącym i godnym zaufania Bankiem na rynku Polskim. Wszystkie te czynniki oraz fachowa i rzetelna praca konsultantki skłoniły mnie do skorzystania z usług PBKM.

Dominik Gawior

Ratownik medyczny

Bankowanie krwi pępowinowej jest sposobem na zabezpieczenie zdrowia i życia mojego dziecka jak również mojej rodziny

Data porodu
Nieprawidłowa wartość

Email
Nieprawidłowa wartość

Numer telefonu
Nieprawidłowa wartość

Uprzejmie informujemy, że dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane przez Polski Bank Komórek Macierzystych sp. z o.o. („PBKM”) z siedzibą w Warszawie, Al. Jana Pawła II 29 w celu kontaktu telefonicznego w związku z udzieleniem informacji na temat usługi.

Zgoda wymagana

Oświadczam, że zapoznałam/em się z zasadami przetwarzania danych przez PBKM dostępnych pod linkiem: https://pbkm.pl/polityka-prywatnosci

Zgoda wymagana

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od PBKM informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2019 r. poz. 123), na podany numer telefonu oraz adres mailowy (w przypadku podania adresu mailowego), w postaci wiadomości tekstowych, połączeń głosowych oraz e-maili.

Captcha is required