Prof. dr hab.n.med Krzysztof Kałwak

Kierownik Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Specjalista transplantologii klinicznej, immunologii klinicznej, pediatrii, onkologii i hematologii dziecięcej.

Warto rozważyć pobranie krwi pępowinowej. Rodzice powinni tu korzystać z obiektywnych, sprawdzonych informacji dotyczących pobrania, przechowywania i możliwości wykorzystania tej krwi. Na chwilę obecną krew pępowinowa ma zastosowanie w chorobach metabolicznych, niedoborach odporności, defektach hematopoezy i nowotworach układu krwiotwórczego. Wraz z rozwojem medycyny może mieć zastosowanie w medycynie regeneracyjnej- np. kardiologii czy neurologi ...i min. w uszkodzeniach centralnego systemu nerwowego o charakterze hipoksemicznym czy niedokrwiennym"

Tempo rozwoju medycyny jest zachwycające. Bankowanie krwi pępowinowej jest dla moich dzieci polisą ubezpieczeniową, z której mam nadzieję, nie będą musiały nigdy korzysta

lek. Agnieszka Czapska

Ginekolog

Dr n.med. Barbara Igielska-Bela

Ortopeda

Bankowanie krwi pępowinowej jest dla mnie zabezpieczeniem cennych komórek macierzystych na wypadek wystąpienia ewentualnej choroby u mojej córki.

Agata Witkowicz

Położna

Dr n. med. Marcin Drygalski

Ortopeda

Lek. dentysta Joanna Marcew

Stomatolog

Dr n. med. Jacek Pudełek

Radiolog

Jako lekarze jesteśmy świadomi, jak wiele chorób można wyleczyć dzięki wykorzystaniu komórek macierzystych w nowoczesnej medycynie. Zdecydowaliśmy się na bank krwi pępowinowej, aby zrobić wszystko, co w naszej mocy dla bezpieczeństwa zdrowia i życia naszego dziecka.

Lek.med Karolina Grzyb

Stomatolog

Lek.med Andrzej Szewczuk

Ginekolog

Prof. dr hab. n. med Magdalena Łętowska

Hematolog, internista

Lek. med Remigiusz Sikora

Ginekolog

Dr n. med. Manuela Las - Jankowska

Onkolog

Prof. dr hab. n. med Henryk Wiktor

Ginekolog

„Wykorzystujmy te elementy nowej wiedzy medycznej, które mogą dobrze służyć człowiekowi. Dlatego zdecydowałem się zabezpieczyć krew pępowinową mojej wnuczki.”

Dr n. med. Magdalena Małek

Hematolog

Lek.med Aleksandra Mazepus

Pediatria

Lek. med Paweł Sadowski

Ginekolog

Lek.med Andrzej Ostaszewski

Anestezjolog

Jestem lekarzem, więc tematyka komórek macierzystych oraz możliwość ich wykorzystania nie jest mi obca. Decyzja o zdeponowaniu krwi pępowinowej mojego dziecka była dla mnie oczywista i nie wyobrażam sobie ,że jako świadoma matka i lekarka mogłabym postąpić inaczej. Rozwój medycyny , a co ta tym idzie dziedziny zajmującej się komórkami macierzystymi jest ekspansywny i daje już ogromne możliwości ,natomiast odkrycie wszystkich zastosowań jest jeszc ...ze przez nami. Stworzenie przez PBKM szansy deponowania krwi „Pro publico bono” oraz współpraca z bankami za granicą powoduje ,że jest on wiodącym i godnym zaufania Bankiem na rynku Polskim. Wszystkie te czynniki oraz fachowa i rzetelna praca konsultantki skłoniły mnie do skorzystania z usług PBKM.

Dr n. med. Magdalena Grotowska- Duch

Stomatolog

Aleksandra Akuszewska

Lekarz rezydent

Bankowanie krwi pępowinowej i komórek ze sznura pępowinowego jest zabezpieczeniem
na przyszłość nie tylko dla mojego dziecka, ale też dla całej mojej rodziny. Badania i nauka
dotycząca komórek macierzystych prężnie się rozwijają, liczę iż w przyszłości coraz więcej
chorób będzie można leczyć z ich wykorzystaniem. Bankowanie materiału genetycznego
jest inwestycją, która daje mi jako rodzicowi poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Dzięki tej decyzji wiem, że otwieram nowe możliwości terapeutyczne i dbam o przyszłość moich dzieci jak i swoją.

Lek.med Katarzyna Wilgus - Kubica

Ginekolog

Karolina Pabian-Gładysz

Położna

Lek. med Monika Leder

Lekarz medycyny pracy

Rafał Szymasiuk

Lekarz internista

To była bardzo trudna decyzja, ale może mieć istotny wpływ na przyszłość mojego dziecka.
Nie wyobrażam sobie postąpić inaczej bo chcę zapewnić wszystko co najlepsze dla mojego dziecka. Medycyna rozwija się bardzo szybko i nie wiemy co jeszcze nam odsłoni.
Najważniejsze jest to, że sama procedura pobrania komórek macierzystych z krwi pępowinowej jest bezpieczna - zarówno dla maluszka, jak i dla mamy.

Data porodu
Nieprawidłowa wartość

Email
Nieprawidłowa wartość

Numer telefonu
Nieprawidłowa wartość

Uprzejmie informujemy, że dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane przez Polski Bank Komórek Macierzystych S.A. („PBKM”) z siedzibą w Warszawie, Al. Jana Pawła II 29 w celu kontaktu telefonicznego w związku z udzieleniem informacji na temat usługi.

Zgoda wymagana

Oświadczam, że zapoznałam/em się z zasadami przetwarzania danych przez PBKM dostępnych pod linkiem: https://pbkm.pl/polityka-prywatnosci

Zgoda wymagana

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od PBKM informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2019 r. poz. 123), na podany numer telefonu oraz adres mailowy (w przypadku podania adresu mailowego), w postaci wiadomości tekstowych, połączeń głosowych oraz e-maili.

Captcha is required