
Prof. dr hab.n.med Krzysztof Kałwak
Kierownik Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Specjalista transplantologii klinicznej, immunologii klinicznej, pediatrii, onkologii i hematologii dziecięcej.

Warto rozważyć pobranie krwi pępowinowej. Rodzice powinni tu korzystać z obiektywnych, sprawdzonych informacji dotyczących pobrania, przechowywania i możliwości wykorzystania tej krwi. Na chwilę obecną krew pępowinowa ma zastosowanie w chorobach metabolicznych, niedoborach odporności, defektach hematopoezy i nowotworach układu krwiotwórczego. Wraz z rozwojem medycyny może mieć zastosowanie w medycynie regeneracyjnej- np. kardiologii czy neurologi ...i min. w uszkodzeniach centralnego systemu nerwowego o charakterze hipoksemicznym czy niedokrwiennym"

Tempo rozwoju medycyny jest zachwycające. Bankowanie krwi pępowinowej jest dla moich dzieci polisą ubezpieczeniową, z której mam nadzieję, nie będą musiały nigdy korzysta


lek. Agnieszka Czapska
Ginekolog
Agata Witkowicz
Położna

Dr n. med. Marcin Drygalski
Ortopeda

Lek. dentysta Joanna Marcew
Stomatolog

Dr n. med. Jacek Pudełek
Radiolog


Jako lekarze jesteśmy świadomi, jak wiele chorób można wyleczyć dzięki wykorzystaniu komórek macierzystych w nowoczesnej medycynie. Zdecydowaliśmy się na bank krwi pępowinowej, aby zrobić wszystko, co w naszej mocy dla bezpieczeństwa zdrowia i życia naszego dziecka.


Lek. med. Karolina Grzyb
Stomatolog

Izabela Radajewska
Specjalista psychiatra

Medycyna ciągle dynamicznie się rozwija. Już teraz komórki macierzyste są wykorzystywane do ratowania zdrowia i życia w wielu chorobach. Za kilka lat prawdopodobnie będą przydatne w leczeniu
kolejnych. Warto mieć ten rodzaj polisy na życie.

Lek. med. Andrzej Szewczuk
Ginekolog

Prof. dr hab. n. med. Magdalena Łętowska
Hematolog, internista

Lek. med. Remigiusz Sikora
Ginekolog

Dr n. med. Manuela Las - Jankowska
Onkolog


Prof. dr hab. n. med. Henryk Wiktor
Ginekolog

„Wykorzystujmy te elementy nowej wiedzy medycznej, które mogą dobrze służyć człowiekowi. Dlatego zdecydowałem się zabezpieczyć krew pępowinową mojej wnuczki.”


Bankowanie krwi pępowinowej daje mi poczucie bezpieczeństwa, tak ważne teraz, po przyjściu na świat młodego człowieka. Pozwala spać spokojnie, mając świadomość, że zapewniłam dziecku wszystko co jest możliwe, by w razie konieczności pomóc mu w utrzymaniu lub powrocie do zdrowia.


Katarzyna Sulima
Weterynarz
Dr n. med. Magdalena Małek
Hematolog

Lek. med. Aleksandra Mazepus
Pediatria

Lek. med Paweł Sadowski
Ginekolog

Lek. med. Andrzej Ostaszewski
Anestezjolog


Jestem lekarzem, więc tematyka komórek macierzystych oraz możliwość ich wykorzystania nie jest mi obca. Decyzja o zdeponowaniu krwi pępowinowej mojego dziecka była dla mnie oczywista i nie wyobrażam sobie ,że jako świadoma matka i lekarka mogłabym postąpić inaczej. Rozwój medycyny , a co ta tym idzie dziedziny zajmującej się komórkami macierzystymi jest ekspansywny i daje już ogromne możliwości ,natomiast odkrycie wszystkich zastosowań jest jeszc ...ze przez nami. Stworzenie przez PBKM szansy deponowania krwi „Pro publico bono” oraz współpraca z bankami za granicą powoduje ,że jest on wiodącym i godnym zaufania Bankiem na rynku Polskim. Wszystkie te czynniki oraz fachowa i rzetelna praca konsultantki skłoniły mnie do skorzystania z usług PBKM.

Dr n. med. Magdalena Grotowska- Duch
Stomatolog
Aleksandra Akuszewska
Lekarz rezydent
Bankowanie krwi pępowinowej i komórek ze sznura pępowinowego jest zabezpieczeniem
na przyszłość nie tylko dla mojego dziecka, ale też dla całej mojej rodziny. Badania i nauka
dotycząca komórek macierzystych prężnie się rozwijają, liczę iż w przyszłości coraz więcej
chorób będzie można leczyć z ich wykorzystaniem. Bankowanie materiału genetycznego
jest inwestycją, która daje mi jako rodzicowi poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Dzięki tej decyzji wiem, że otwieram nowe możliwości terapeutyczne i dbam o przyszłość moich dzieci jak i swoją.

Lek. med. Katarzyna Wilgus - Kubica
Ginekolog

Karolina Pabian-Gładysz
Położna

Lek. med. Monika Leder
Lekarz medycyny pracy


Victor Szymasiuk
Lekarz rezydent chirurgii ogólnej

To była bardzo trudna decyzja, ale może mieć istotny wpływ na przyszłość mojego dziecka.
Nie wyobrażam sobie postąpić inaczej bo chcę zapewnić wszystko co najlepsze dla mojego dziecka. Medycyna rozwija się bardzo szybko i nie wiemy co jeszcze nam odsłoni.
Najważniejsze jest to, że sama procedura pobrania komórek macierzystych z krwi pępowinowej jest bezpieczna - zarówno dla maluszka, jak i dla mamy.
