Jak dbać o siebie w ciąży?

Dla aktywnych i nie tylko. Jak o siebie dbać, co jeść, do kiedy ćwiczyć i inne ciekawe wskazówki dla mam w ciąży. Bo szczęśliwa mama, to szczęśliwe dziecko!

Znajdź artykuł

Rozejście spojenia łonowego

Rozejście spojenia łonowego

Okres ciąży to czas wielu zmian worganizmie przyszłej mamy. Ciało, poza zapewnieniem dziecku jak najlepszych warunków do rozwoju, przygotowuje się również do porodu. Jednym zobjawów tego rodzaju działań jest rozejście spojenia łonowego, do którego dochodzi najczęściej wIII. trymestrze ciąży. Sprawdź...

Więcej
Czym jest smółka?

Czym jest smółka?

Pierwsze dni znoworodkiem niosą za sobą wiele nowych doświadczeń. Prozaiczne sytuacje takie jak oddanie smółki mogą wywołać stres iniepokój urodziców. Czym jest smółka, jaki jest jej kolor ikiedy powinniśmy zacząć się niepokoić, że dziecko nie oddało smółki?

Więcej
Niefarmakologiczne metody łagodzenia bólu porodowego - pozycje wertykalne, techniki oddechowe

Niefarmakologiczne metody łagodzenia bólu porodowe...

Każda kobieta rodząca ma prawo do łagodzenia bólu porodowego. Wtym celu dostępne są zarówno metody farmakologiczne, jak iniefarmakologiczne. Sprawdź, jakie są najczęstsze metody niefarmakologiczne znieczulenia porodu.

Więcej
Syndrom Kuwady

Syndrom Kuwady

W trakcie trwania ciąży, ciało kobiety przechodzi wiele zmian mających na celu stworzenie jak najlepszych warunków do rozwoju płodu. Bardzo ciekawym zjawiskiem jest jednak nadmierne współodczuwanie ciąży przez partnera przyszłej mamy. Poza emocjonalnym związkiem, dochodzi do pojawienia się objawów w...

Więcej
Kangurowanie dziecka po porodzie- jakie niesie korzyści?

Kangurowanie dziecka po porodzie- jakie niesie kor...

Obecnie bardzo dużą wagę przywiązuje się do kontaktu skóra do skóry już od pierwszych chwil po urodzeniu. Zalet kangurowania jest wiele, dlatego warto wplanie porodu zaznaczyć chęć kangurowania dziecka po porodzie. Sprawdź, jakie zalety niesie za sobą kangurowanie dziecka.

Więcej
Domowy detektor tętna - czy warto mieć?

Domowy detektor tętna - czy warto mieć?

Domowe detektory tętna dziecka wostatnich latach zyskują na popularności. Rodzice osłuchując bicie serca płodu czują się bezpieczniej. Opinie specjalistów na temat domowych detektorów tętna są jednak różne. Czy mogą one zastąpić KTG wszpitalu?

Więcej
Badania genetyczne przed ciążą

Badania genetyczne przed ciążą

Wiele par przygotowania do ciąży rozpoczyna na długo przed nią. Część osób decyduje się na badania genetyczne przed ciążą. Czy są konieczne uwszystkich par? Jaki jest ich koszt?

Więcej
Jak sprawdzić rozwarcie w domu

Jak sprawdzić rozwarcie w domu

Rozwarcie jest niezbędnym elementem porodu drogami natury. Postęp porodu określany jest m.in. woparciu orozwarcie szyjki macicy. Dużo kobiet zastanawia się, kiedy powinny jechać do szpitala iczy da się sprawdzić rozwarcie wdomu.

Więcej