4 minuty czytania
Spis treści
  1. Bankowanie krwi pępowinowej
  2. Ile kosztuje przechowywanie krwi pępowinowej?
  3. Czy bankowanie krwi pępowinowej jest drogie?
  4. Przechowywanie krwi pępowinowej za darmo

Terapia komórkami macierzystymi, które pochodzą z krwi pępowinowej, to uznana metoda leczenia. Jej skuteczność jest potwierdzona licznymi badaniami i wieloletnią praktyką. Wykorzystuje się ją do leczenia wad wrodzonych i ciężkich schorzeń, w tym chorób nowotworowych. Krew pępowinową można przechowywać przez wiele lat – do momentu, aż zajdzie potrzeba jej użycia lub do momentu rozwiązania umowy. Dotychczasowe doświadczenia wskazują, że czas nie wpływa w żadnym stopniu na jej  właściwości.

Bankowanie krwi pępowinowej

Bankowanie krwi pępowinowej jest sposobem na zabezpieczenie zdrowia i życia swojego dziecka. Dzięki komórkom macierzystym, które zostają pobrane przy porodzie, zwiększają się możliwości terapeutyczne w przypadku zachorowania na poważne choroby. Dziś wiadomo, że krew pępowinowa może być wykorzystana w leczeniu 80 chorób, taka terapia przynosi realne korzyści i wydłuża zdrowie i życie.

Osoby, których krew pępowinowa jest przechowywana w banku komórek macierzystych, nie muszą tracić cennego czasu na poszukiwanie dawcy komórek macierzystych. Niekiedy proces ten trwa tygodniami, a trzeba zdawać sobie sprawę, że im szybciej zostanie wdrożona odpowiednia terapia, tym większe szanse na całkowite wyleczenie. Krew pępowinowa ma także większą zdolność do regeneracji i powoduje mniej powikłań.

Ile kosztuje przechowywanie krwi pępowinowej?

Cena bankowania krwi pępowinowej różni się w zależności od wybranego pakietu, a opłaty rozdzielone są na 3 wygodne etapy płatności. Przed porodem uiszczana jest jednorazowa opłata wstępna od 259 zł (w zależności od pakietu) za zestaw do pobrania, koszt pobrania i transport. Następnie 2 miesiące po porodzie uiszczana jest opłata za badania, mrożenie i przygotowanie komórek macierzystych do przechowywania. Co ważne tę opłatę można uregulować w dogodnych 10 ratach już od 285 zł dzięki czemu koszt staje się nieodczuwalny dla domowego budżetu. Następnie raz w roku, w każde urodziny dziecka uiszczana jest roczna opłata za przechowywanie od 55 zł miesięcznie (w zależności od pakietu). Szczegółowe informacje dotyczące  ceny pobrania i przechowywania komórek macierzystych z krwi pępowinowej dostępne są tutaj: https://www.pbkm.pl/oferta/cena-pobrania-i-przechowywania-komorek-macierzystych

Kurs Srodtekstowy v1 1

Czy bankowanie krwi pępowinowej jest drogie?

Na początku może się wydawać, że cena za bankowanie krwi pępowinowej jest wysoka. Warto jednak wziąć pod uwagę, że rodzice ponoszą koszty roczne, które w przeliczeniu na miesiąc są niewielkie. Można je w całości pokryć np. ze świadczenia 500+.

Warto także potraktować bankowanie krwi pępowinowej, jako element wyprawki. Można zrezygnować z zakupu droższego wózka, fotelika samochodowego i dodatkowych gadżetów na rzecz zabezpieczenia zdrowia i życia maluszka. Gadżety przestają być użyteczne już po kilku miesiącach. Komórki macierzyste można przechowywać i użyć nawet po kilkunastu latach przechowywania. Takie spojrzenie sprawia, że bankowanie krwi pępowinowej jest dobrą inwestycją i nie jest tak drogie jak się wydaje.

Przechowywanie krwi pępowinowej za darmo

Bezpłatne pobranie i przechowywanie komórek macierzystych jest dostępne tylko dla tych osób, które zdecydowały się przekazać materiał pobrany od swojego dziecka na cele charytatywne – do leczenia osób niespokrewnionych. Jest to tzw. publiczne bankowanie krwi pępowinowej.

Koszty bankowania krwi pępowinowej są zniesione także w przypadku przystąpienia do programu Pobranie na Ratunek. Rodzice, którzy mają ciężko chore dziecko, mogą zdecydować się na pobranie komórek macierzystych przy porodzie kolejnego potomka i przeznaczyć krew na leczenie. Opłaty za przechowywanie ponoszą dopiero wtedy, gdy bankowanie trwa dłużej niż rok.


Oceń artykuł

5,0

wg. 2 ocen

Zainteresują Cię również:

Bankowanie krwi pępowinowej

Sprawdź ile kosztuje?

Michał, Ada, Antek, Wojtek i inne dzieci…

Poznaj historie pacjentów leczonych krwią pępowinową

Bezpłatny kurs online

Z nagraniami ekspertów, który jeszcze lepiej przygotuje Cię do porodu i opieki nad maluszkiem....