3 minuty czytania
Spis treści
  1. Baby shower – na czym polega przyjęcie dla przyszłej mamy
  2. Baby shower a koronawirus
  3. Kiedy i jak zorganizować baby shower?

Przyjęcie baby shower znane jest na całym świecie, choć obchodzi się je na różne sposoby. Takie wydarzenie to nie tylko okazja do miłego spędzenia czasu, ale też dobra sposobność, by obdarować przyszłą mamę prezentami. Baby shower może odbywać się nawet w trakcie epidemii koronawirusa, ale spotkanie będzie miało inną formę.

Baby shower – na czym polega przyjęcie dla przyszłej mamy

Baby shower to przyjęcie na cześć przyszłej mamy i dziecka, które niebawem pojawi się na świecie. Solenizantka zostaje obdarowana prezentami dla malucha i jej samej. Impreza organizowana jest zwykle przez osoby z najbliższego otoczenia ciężarnej. Baby shower to również okazja na miłe spędzenie czasu w gronie przyjaciół i rodziny, zrelaksowanie się i rozerwanie. Świętowanie stanowi swoisty sposób na pokazanie ciężarnej kobiecie wsparcia, troski oraz miłości. Przyjęcia baby shower zapoczątkowano już w starożytności, jednak były one kultywowane tylko w nielicznych krajach. Obecnie, głównie za sprawą amerykańskiego i brytyjskiego społeczeństwa, wydarzenie znane jest na całym świecie, ale obchodzone na różne sposoby. Jednym z najnowszych elementów imprezy jest tzw. gender reveal, czyli ogłoszenie płci dziecka, które do tej pory nie było znane nikomu poza rodzicami malucha. Baby shower w Polsce nazywane jest także bocianowym lub becikowym i ciągle jeszcze stanowi nowość.

Baby shower a koronawirus

Baby shower to kameralna impreza, która w zależności od pomysłowości organizatorów może odbywać się w dowolnym miejscu. Najczęściej jednak panie spotykają się w domu przyszłej mamy. Niestety ze względu na różne niesprzyjające okoliczności, takie jak epidemia COVID-19, wspólne spędzanie czasu jest niewskazane. Różnorodne obostrzenia nie muszą jednak stanowić przeszkody do uczczenia nadchodzącego rozwiązania ciąży. Jedną z możliwości jest kontakt zdalny dzięki łączności internetowej, który pozwoli wszystkim potencjalnym gościom zobaczyć się, usłyszeć i spędzić razem czas, np. za pośrednictwem aplikacji do wideokonferencji. Odświętnie ubrani uczestnicy imprezy bez przeszkód mogą prowadzić rozmowy, zabawy, a zamówione wcześniej online na adres przyszłej mamy prezenty i tort z radością zostaną przez nią rozpakowane i zjedzone na wizji.

Kiedy i jak zorganizować baby shower?

Organizacja baby shower odbywa się najczęściej w ostatnich tygodniach ciąży. W tym czasie przyszła mama nie jest jeszcze zaabsorbowana opieką nad maluchem. Organizację spotkania warto rozpocząć od ustalenia listy gości, charakteru oraz miejsca imprezy. Baby shower w domu w towarzystwie kilku czy kilkunastu osób wspólnie zasiadających w salonie lub ogrodzie w weekendowe popołudnie to optymalne rozwiązanie, zapewniające wygodę i poczucie swobody solenizantki, a jednocześnie uwzględniające dyspozycyjność uczestników. Baby shower to impreza tematyczna, związana z narodzinami dziecka i macierzyństwem, dlatego nie może zabraknąć odpowiednich dekoracji i rekwizytów, które nadadzą klimat całej uroczystości. Mile widziane są przede wszystkim balony, kolorowa zastawa stołowa czy girlandy. Obowiązkowo powinien pojawić się tort, bezalkoholowe napoje oraz lekkostrawne dania. Na baby shower nie może też zabraknąć różnorodnych gier i zabaw. Dużą popularnością cieszy się konkurs w przewijaniu lalek na czas z zamkniętymi oczami, a także malowanie i dekorowanie ciężarnego brzucha przyszłej mamy za pomocą kosmetyków do makijażu czy farbek szkolnych, brokatu i różnorodnych naklejek.

 

Ostatni dzień promocji
Odbierz podówjny rabat

Ocena użytkowników: 5 / 5

Oceń artykuł

Zainteresują Cię również:

Ból porodowy

Ból porodowy w przeciwieństwie do innych źródeł bólu nie wskazuje na patologię, lecz jest częścią...

Podróże w ciąży

Podróżowanie w ciąży nie jest zakazane, ale ma pewne ograniczenia. Wycieczki do niektórych krajów...

Cukrzyca ciążowa

Uważa się, że 5 na 100 ciężarnych kobiet choruje na cukrzycę. Zgodnie z zaleceniami Polskiego...

Komórki macierzyste i krew pępowinowa

Pierwszym znanym źródłem komórek macierzystych był szpik (na pewno słyszałaś kiedyś o...

Numer telefonu
Nieprawidłowa wartość

Email
Nieprawidłowa wartość

Data porodu
Nieprawidłowa wartość

Uprzejmie informujemy, że dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane przez Polski Bank Komórek Macierzystych S.A. („PBKM”) z siedzibą w Warszawie, Al. Jana Pawła II 29 w celu kontaktu telefonicznego w związku z udzieleniem informacji na temat usługi.

Zgoda wymagana

Oświadczam, że zapoznałam/em się z zasadami przetwarzania danych przez PBKM dostępnych pod linkiem: https://pbkm.pl/polityka-prywatnosci

Zgoda wymagana

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od PBKM informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2019 r. poz. 123), na podany numer telefonu oraz adres mailowy (w przypadku podania adresu mailowego), w postaci wiadomości tekstowych, połączeń głosowych oraz e-maili.

Captcha is required