2 minuty czytania
Spis treści
  1. Włosy w ciąży- czy wypadają?
  2. Włosy w ciąży- farbowanie
  3. Włosy w ciąży- czy można prostować?

Włosy w ciąży- czy wypadają?

Większość przyszłych mam chciałoby jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jaka jest kondycja włosów w czasie ciąży. Nie jest to jednak możliwe. Każdy przypadek jest inny, i podobnie jak z objawami ciąży, tak i z kondycją włosów zależne jest to od konkretnej kobiety. Uznaje się jednak, że u większości ciężarnych włosy zyskują blask i stają się mocniejsze, natomiast a po porodzie wypadają garściami. Nie jest to jednak regułą. Przyczyną takiej sytuacji jest burza hormonalna, która ma miejsce w organizmie przyszłej mamy. U niektórych pań włosy w ciąży zaczynają się puszyć, kręcić, a u innych odwrotnie, są cienkie, proste i płaskie.

Włosy w ciąży- farbowanie

Mit dotyczący farbowania włosów w ciąży jest powtarzany przez nasze babcie i mamy. Obecnie jednak farby do włosów bardzo rzadko zawierają szkodliwy amoniak. Najlepiej jest więc wybrać salon, który korzysta z tego typu farb. Mit dotyczący zakazu farbowania czy rozjaśniania włosów w ciąży wynikał z faktu, że wdychanie amoniaku w nadmiarze było szkodliwe. Obecnie coraz więcej jest farb antyalergicznych i dostosowanych do kobiet, które są np. wrażliwe na ostre zapachy. Jeśli mimo to zapach farby do włosów Ci przeszkadza, warto przełożyć wizytę u fryzjera na II. trymestr, kiedy to wrażliwość na smaki czy zapachy nie będzie najpewniej już tak uciążliwa.

Włosy w ciąży- czy można prostować?

Większość zabiegów pielęgnacyjnych na włosy jest bezpieczna w ciąży. Należy jednak wybierać produkty przystosowane do kobiet ciężarnych, o neutralnych zapachach i jak najmniej chemicznych składach. Podobnie jest z kręceniem czy prostowaniem włosów. Jest bezpieczne w ciąży, ale należy pamiętać o negatywnym wpływie wysokiej temperatury na stan naszych włosów. Unikać warto natomiast keratynowego prostowania, podczas którego przyszła mama może być narażona na wdychanie amoniaku. Produkty te, poza keratyną zawierają bowiem formaldehyd.

Przeczytaj więcej: Farbowanie włosów w ciąży- czy jest bezpieczne w ciąży?

Oceń artykuł

5,0

wg. 1 ocen

Zainteresują Cię również:

Bankowanie krwi pępowinowej

Sprawdź ile kosztuje?

Michał, Ada, Antek, Wojtek i inne dzieci…

Poznaj historie pacjentów leczonych krwią pępowinową

Bezpłatny kurs online

Z nagraniami ekspertów, który jeszcze lepiej przygotuje Cię do porodu i opieki nad maluszkiem....