4 minuty czytania
Spis treści
  1. W CIĄŻY
  2. PO PORODZIE
  3. PO 1. URODZINACH DZIECKA

Dla wielu rodziców jednorazowe opłaty związane z pobraniem krwi pępowinowej i przechowywaniem komórek macierzystych były powodem rezygnacji z usługi, a tym samym z szansy na leczenie ewentualnej ciężkiej choroby przy użyciu komórek macierzystych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Naszych Konsumentów zmieniliśmy system płatności, jednocześnie utrzymując nasz wysoki standard i jakość usług. Polski Bank Komórek Macierzystych (grupa FamiCord) zajmuje bowiem 1. miejsce w Europie oraz 5. na świecie pod względem wielkości  wśród banków komórek macierzystych oraz ma największe doświadczenie jeśli chodzi o przekazywanie materiału do przeszczepień.

Płatności za usługę pobrania krwi pępowinowej i przechowywania komórek macierzystych podzielone są na 3 etapy:

W CIĄŻY

Pierwszy z etapów to czas jeszcze przed porodem. Okres między 2. a 3. trymestrem to idealny moment dla Was – Przyszłych Rodziców, na podjęcie decyzji o pobraniu i przechowywaniu krwi pępowinowej. Wówczas spokojnie wspólnie możecie zdecydować o zabezpieczeniu zdrowia Waszego nienarodzonego dziecka, pamiętając że poród jest jedynym momentem na pobranie bezcennego materiału, jakim jest krew pępowinowa. Drugiej takiej szansy już nie będzie.

Z uwagi na to, że zdajemy sobie sprawę, że przed porodem czeka Was szczególnie dużo wydatków, w nowym systemie płatności obniżyliśmy jednorazową opłatę w trakcie ciąży na 259 zł w wariancie Czerwonym usługi. Pokrywa ona koszty zestawu pobraniowego, jego transport oraz wstępną preparatykę. Dzięki tej obniżce możecie skompletować wyprawkę marzeń dla Waszego dziecka, jednocześnie nie rezygnując z możliwości bankowania krwi pępowinowej.

Jeżeli więc dotychczasowa jednorazowa wyższa opłata była powodem, dla którego nie decydowaliście się na przechowywanie komórek macierzystych dziecka, teraz nie musicie się tym martwić. Możecie podjąć decyzję dotyczącą przyszłości dziecka, nie kierując się ograniczeniami finansowymi.

PO PORODZIE

W większości szpitali w Polsce pracują przeszkolone położne, które zajmują się pobieraniem krwi pępowinowej po urodzeniu dziecka. Nie wpływa to w żaden sposób na przebieg porodu ani odpępnienie noworodka. Zadaniem przyszłych rodziców jest tylko zabranie zestawu pobraniowego ze sobą do szpitala, gdy zacznie się poród.

Pierwsze dni z nowym członkiem rodziny w domu dla wszystkich Rodziców są wyjątkowe i niezapomniane. Dlatego też mamy dobrą wiadomość.) Do 1. urodzin dziecka opłaty związane z deponowaniem krwi pępowinowej wynoszą od 285 zł miesięcznie. Jest to cena obejmująca przygotowanie krwi do preparatyki, wszystkie niezbędne badania próbki oraz mrożenie komórek macierzystych. Co ważne, opłaty zaczynają się dopiero po 2 miesiącach od urodzenia dziecka. Pozwoli Wam to w pełni cieszyć się nowym czasem w Waszym życiu i spokojnie dojść do siebie w pierwszych tygodniach po porodzie.

PO 1. URODZINACH DZIECKA

Po roku od urodzenia dziecka rozpoczyna się opłata za przechowywanie komórek macierzystych, która wynosi tylko 50 zł na miesiąc. Jest ona stała przez wybrany okres bankowania komórek macierzystych. Pokrywa to koszt przechowywania pobranych uprzednio komórek macierzystych i w razie jakiejkolwiek potrzeby zapewnia do nich bezpłatny dostęp zarówno dziecku, jak i jego najbliższym. Jest to więc kwota zapewniająca bezpieczną przyszłość całej rodzinie. Komórki macierzyste są obecnie wykorzystywane w leczeniu aż 80 różnego rodzaju chorób, a naukowcy cały czas prowadzą badania nad nowymi jednostkami chorobowymi, więc liczba ta cały czas rośnie.

Opłaty za zestaw czerwony wynoszące 55 zł miesięcznie, gdzie przechowywany materiał biologiczny to krew pępowinowa nie wpływają znacząco na budżet rodziny. Co więcej jest to równowartość przeciętnego abonamentu telewizyjno-internetowego lub subskrypcji popularnych platform z serialami i muzyką, a daje Rodzicom spokój związany z zapewnieniem bezpiecznej przyszłości dzieci.

Obecnie wielu rodziców decyduje się na opłacanie kwoty pokrywającej bankowanie komórek macierzystych z otrzymywanego świadczenia 500+. Traktują to jako inwestycję, która w razie nieprzewidzianej choroby któregoś z członków rodziny zwróci się w postaci dostępnego leczenia przy użyciu komórek macierzystych pochodzących z krwi pępowinowej dziecka.

Jeśli jako Przyszli Rodzice chcecie poznać więcej szczegółów dotyczących nowego systemu opłat oraz dostępne warianty usługi odwiedźcie stronę: https://www.pbkm.pl/oferta/cena-pobrania-i-przechowywania-komorek-macierzystych


Oceń artykuł

5,0

wg. 4 ocen

Zainteresują Cię również:

Bankowanie krwi pępowinowej

Sprawdź ile kosztuje?

Michał, Ada, Antek, Wojtek i inne dzieci…

Poznaj historie pacjentów leczonych krwią pępowinową

Bezpłatny kurs online

Z nagraniami ekspertów, który jeszcze lepiej przygotuje Cię do porodu i opieki nad maluszkiem....