Naukowcy z Uniwersytetu w Toronto donoszą, że komórki macierzyste wstrzykiwane myszom z osteoporozą związaną z wiekiem doprowadziły do przywrócenia prawidłowej struktury kości.

Badanie przeprowadzono na myszach poprzez wstrzyknięcie chorej na osteoporozę myszy dawki komórek mezenchymalnych pozyskanych od myszy zdrowej- uzyskując zaskakujący rezultat. Komórki mezenchymalne doprowadziły do rozwoju zdrowej struktury kości.

Komórki mezenchymalne mają unikalne właściwości- są w stanie przekształcić się w komórkę chrzęstną, kostną czy nerwową. Można je pozyskać przy porodzie, poprzez pozyskanie sznura pępowinowego. Sznur pępowinowy wypełniony galaretą Whartona bogatą w komórki mezenchymalne, które są z niego izolowane w laboratorium w specjalistycznych pomieszczeniach klasy clean room.

Osteoporoza to choroba dotykająca głównie dojrzałe kobiety, po 50 roku życia. Z wielu metod leczenia dostępnych na rynku naukowcy stwierdzili, że leczenie komórkami mezenchymalne powstrzyma progresję choroby.

Badania na myszach wykazały niezwykłą skuteczność tej metody leczenia. Badania kliniczne z udziałem ludzi mają się rozpocząć na przestrzeni 5 lat.

Więcej informacji dostępne jest tutaj

Data porodu
Nieprawidłowa wartość

Email
Nieprawidłowa wartość

Numer telefonu
Nieprawidłowa wartość

Uprzejmie informujemy, że dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane przez Polski Bank Komórek Macierzystych sp. z o.o. („PBKM”) z siedzibą w Warszawie, Al. Jana Pawła II 29 w celu kontaktu telefonicznego w związku z udzieleniem informacji na temat usługi.

Zgoda wymagana

Oświadczam, że zapoznałam/em się z zasadami przetwarzania danych przez PBKM dostępnych pod linkiem: https://pbkm.pl/polityka-prywatnosci

Zgoda wymagana

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od PBKM informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2019 r. poz. 123), na podany numer telefonu oraz adres mailowy (w przypadku podania adresu mailowego), w postaci wiadomości tekstowych, połączeń głosowych oraz e-maili.

Captcha is required