Komórki macierzyste ratują życie. Co do tego nie ma żadnej wątpliwości. Jednak pomimo wieloletniej praktyki klinicznej komórki macierzyste krwi pępowinowej mają grono sceptyków, którzy jako jedno z ograniczeń w ich stosowaniu  wskazują [zbyt małą] objętość pozyskanej podczas porodu krwi. Jednakże dzięki badaniom naukowców Uniwersytetu z Montrealu krew pępowinowa pokonuje również to ograniczenie!

Komórki macierzyste krwi pępowinowej wykorzystywane są w leczeniu ponad 70 ciężkich chorób onkologicznych i hematologicznych. Ratujące życie przeszczepienia stosowane są w białaczce, anemiach czy zespole mielodysplastycznym- dla wielu chorych to jedyna szansa na życie. Zespół naukowców kierowany przez dr’a Guy Sauvageau odkrył cząsteczkę, która znacznie zwiększy potencjał komórek macierzystych krwi pępowinowej. Jest ona odpowiedzialna za namnażanie komórek macierzystych w jednostce krwi pępowinowej. Ponadto znacznie zmniejszy powikłania po transplantacji. Badanie kliniczne z wykorzystaniem technologii bioreaktora z udziałem pacjentów rozpocznie się w grudniu 2014 roku w Montrealu.

Nowa cząsteczka połączona z technologią bioreaktora pozwoli tysiącom pacjentów na ratujące życie przeszczepienie. Biorąc pod uwagę, że tysiące ludzi nie mogą skorzystać z dobrodziejstwa przeszczepienia komórek macierzystych ze względu na brak dawcy nasze odkrycie jest przełomem- stwierdza Guy Sauvageau.

Więcej informacji dostępne jest tutaj http://www.nouvelles.umontreal.ca/udem-news/news/20140918-world-breakthrough-a-new-molecule-allows-for-an-increase-in-stem-cell-transplants.html?elq=4aa97980649046d79e41814a26343f85&elqCampaignId=12

Data porodu
Nieprawidłowa wartość

Email
Nieprawidłowa wartość

Numer telefonu
Nieprawidłowa wartość

Uprzejmie informujemy, że dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane przez Polski Bank Komórek Macierzystych S.A. („PBKM”) z siedzibą w Warszawie, Al. Jana Pawła II 29 w celu kontaktu telefonicznego w związku z udzieleniem informacji na temat usługi.

Zgoda wymagana

Oświadczam, że zapoznałam/em się z zasadami przetwarzania danych przez PBKM dostępnych pod linkiem: https://pbkm.pl/polityka-prywatnosci

Zgoda wymagana

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od PBKM informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2019 r. poz. 123), na podany numer telefonu oraz adres mailowy (w przypadku podania adresu mailowego), w postaci wiadomości tekstowych, połączeń głosowych oraz e-maili.

Captcha is required