Od połowy września do końca listopada trwała druga edycja Dni Krwi Pępowinowej-  ogólnopolskiej akcji pobierania krwi pępowinowej na cele publiczne organizowanej przez Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM). 324 kobiety rodzące w szpitalach objętych akcją przekazały bezcenną krew pępowinową swojego dziecka do banku publicznego i tym samym przyczyniły się do zwiększenia jej zasobów w Polsce.

Dni Krwi Pępowinowej to ogólnopolska akcja mająca na celu zwiększenie zasobów publicznego banku krwi pępowinowej, z którego mogą korzystać wszyscy potrzebujący z Polski i świata. Projekt realizowany był przez PBKM we współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnym ds. Transplantacji POLTRANSPLANT.

Dni Krwi Pępowinowej trwały blisko 3 miesiące, od połowy września do końca listopada. W akcji wzięły udział 22 szpitale z całej Polski, czyli dwa razy więcej niż w ubiegłym roku. Na przekazanie bezcennego daru zdecydowało się aż 324 mamy, co znacznie zwiększyło zasoby krwi pępowinowej w banku publicznym.Pobrane jednostki krwi trafiły do laboratorium PBKM, gdzie przejdą szczegółowe badania, a następnie ich dane przekazane zostaną do rejestru POLTRANSPLANTU.

Data porodu
Nieprawidłowa wartość

Email
Nieprawidłowa wartość

Numer telefonu
Nieprawidłowa wartość

Uprzejmie informujemy, że dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane przez Polski Bank Komórek Macierzystych S.A. („PBKM”) z siedzibą w Warszawie, Al. Jana Pawła II 29 w celu kontaktu telefonicznego w związku z udzieleniem informacji na temat usługi.

Zgoda wymagana

Oświadczam, że zapoznałam/em się z zasadami przetwarzania danych przez PBKM dostępnych pod linkiem: https://pbkm.pl/polityka-prywatnosci

Zgoda wymagana

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od PBKM informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2019 r. poz. 123), na podany numer telefonu oraz adres mailowy (w przypadku podania adresu mailowego), w postaci wiadomości tekstowych, połączeń głosowych oraz e-maili.

Captcha is required