Komitet Noblowski przyznał nagrodę Nobla w 2012 roku w dziedzinie medycyny i fizjologii.Tym razem zwrócono uwage na postep jaki dokonuje sie w dziedzinie badań nad komórkami macierzystymi.

Tą prestiżową nagrodę otrzymało dwóch naukowców: S.Yamanaka i J.B. Gurdon za odkrycie w jaki sposób można cofnąć dojrzałe komórki w niedojrzałe pluripotentne komórki - takie jak komórki macierzyste. Następnie takie "cofnięte" komórki można zróżnicować w zupełnie inny typ komórek niż pierwotnie. W tym kierunku podąża od lat medycyna regeracyjna, która szuka mozliwości przekształcania komórek macierzystych (np. z krwi pępowinowej) w komórki  tkanek, które uległy uszkodzeniu.

Żródło: www.nobelprize.org

Data porodu
Nieprawidłowa wartość

Email
Nieprawidłowa wartość

Numer telefonu
Nieprawidłowa wartość

Uprzejmie informujemy, że dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane przez Polski Bank Komórek Macierzystych sp. z o.o. („PBKM”) z siedzibą w Warszawie, Al. Jana Pawła II 29 w celu kontaktu telefonicznego w związku z udzieleniem informacji na temat usługi.

Zgoda wymagana

Oświadczam, że zapoznałam/em się z zasadami przetwarzania danych przez PBKM dostępnych pod linkiem: https://pbkm.pl/polityka-prywatnosci

Zgoda wymagana

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od PBKM informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2019 r. poz. 123), na podany numer telefonu oraz adres mailowy (w przypadku podania adresu mailowego), w postaci wiadomości tekstowych, połączeń głosowych oraz e-maili.

Captcha is required