W dniach 4-7 listopada w Marsylii odbył się Światowy Kongres Krwi Pępowinowej. Uczestniczyło w nim około 300 specjalistów z całego świata na co dzień zajmujących się wykorzystaniem krwi pępowinowej w leczeniu chorób.

W prezentowanych wykładach i wynikach badań podkreślano ugruntowaną pozycje krwi pępowinowej w leczeniu chorób hematologicznych, onkologicznych czy metabolicznych. Wiele zainteresowania wzbudziły prezentowane przez Dr J.Kurzberg z Uniwersytetu Duke (Stany Zjednoczone) toczące się badania kliniczne wykorzystujące krew pępowinową do leczenia mózgowego porażenia dziecięcego. Obecnie wiemy ,że jest to procedura bezpieczna i prosta. Podkreślano znaczenie zapewnienia wysokiej jakości krwi pępowinowej przez banki, co jest możliwe dzięki poddaniu się akredytacji przez specjalne instytucje takie jak Netcord czy AABB.

W trakcie kongresu podano aktualna ilość wykonanych alloprzeszczepień komórek macierzystych z krwi pępowinowej – odbyło się już ponad 21 300 takich zabiegów. Przodują w nich Stany Zjednoczone, które również zgromadziły najwięcej porcji krwi pępowinowej w bankach.
Data porodu
Nieprawidłowa wartość

Email
Nieprawidłowa wartość

Numer telefonu
Nieprawidłowa wartość

Uprzejmie informujemy, że dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane przez Polski Bank Komórek Macierzystych S.A. („PBKM”) z siedzibą w Warszawie, Al. Jana Pawła II 29 w celu kontaktu telefonicznego w związku z udzieleniem informacji na temat usługi.

Zgoda wymagana

Oświadczam, że zapoznałam/em się z zasadami przetwarzania danych przez PBKM dostępnych pod linkiem: https://pbkm.pl/polityka-prywatnosci

Zgoda wymagana

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od PBKM informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2019 r. poz. 123), na podany numer telefonu oraz adres mailowy (w przypadku podania adresu mailowego), w postaci wiadomości tekstowych, połączeń głosowych oraz e-maili.

Captcha is required