Urszula Roszkowska

Zobacz inne artykuły tego autora

Przyczyny, objawy i leczenie bólu brzucha w ciąży. Co na ból brzucha w ciąży?

Ból brzucha w ciąży pojawia się na różnych jej etapach. Przeważnie jest objawem fizjologicznym, sygnalizującym wzrost i poruszanie się dziecka w łonie matki. Jeżeli jednak bóle brzucha w ciąży pojawiają się wraz ze skurczami czy krwawieniem należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Więcej

Co oznacza białko w moczu w ciąży? Jak wygląda leczenie?

Białko w moczu w ciąży można wykryć podczas badania ogólnego moczu, na które ciężarna powinna zgłaszać się raz w miesiącu. Jego podwyższona ilość może świadczyć o stanie chorobowym, który wymaga leczenia. Białko w moczu w ciąży nie powinno przekraczać 250 mg.

Więcej

Test obciążenia glukozą w ciąży. Badanie, wyniki, normy

Glukoza w ciąży badana jest przynajmniej dwukrotnie. Test obciążenia glukozą w ciąży służy diagnozowaniu cukrzycy ciążowej – niebezpiecznej dla zdrowia ciężarnej i dziecka choroby. Jak przygotować się do badania i prawidłowo przeprowadzić badanie poziomu glukozy we krwi?

Więcej

Jakie są przyczyny bezsenności w ciąży? Leki i domowe sposoby na bezsenne noce w ciąży

Bezsenność w ciąży zgłasza ponad połowa kobiet. Trudności w zasypianiu są związane ze zmianami, które zachodzą w organizmie ciężarnej. Dolegliwości te istotnie przyczyniają się do pogorszenia samopoczucia. Na bezsenność w ciąży zalecane są domowe sposoby.

Więcej

Ból podbrzusza a ciąża. Co oznacza ból podbrzusza w ciąży i kiedy jest powodem do niepokoju?

Pojawiający się ból w podbrzuszu w ciąży w zależności od jej etapu może mieć różną przyczynę i charakter. Z reguły jest wynikiem fizjologicznych zmian zachodzących w ciele kobiety, może być też jednak symptomem schorzeń układu moczowego lub pokarmowego, a także objawem poronienia, zwłaszcza w pierwszych tygodniach ciąży.

Więcej

Biegunka a ciąża. Czy biegunka może być objawem ciąży i co stosować na biegunkę w ciąży?

Biegunka w ciąży, inaczej rozwolnienie, jest dolegliwością występującą stosunkowo często. Biegunka na początku ciąży może być wynikiem większej podatności kobiet ciężarnych na zakażenia. Natomiast biegunka przed porodem często sygnalizuje zbliżające się rozwiązanie.

Więcej
Data porodu
Nieprawidłowa wartość

Email
Nieprawidłowa wartość

Numer telefonu
Nieprawidłowa wartość

Uprzejmie informujemy, że dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane przez Polski Bank Komórek Macierzystych S.A. („PBKM”) z siedzibą w Warszawie, Al. Jana Pawła II 29 w celu kontaktu telefonicznego w związku z udzieleniem informacji na temat usługi.

Zgoda wymagana

Oświadczam, że zapoznałam/em się z zasadami przetwarzania danych przez PBKM dostępnych pod linkiem: https://pbkm.pl/polityka-prywatnosci

Zgoda wymagana

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od PBKM informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2019 r. poz. 123), na podany numer telefonu oraz adres mailowy (w przypadku podania adresu mailowego), w postaci wiadomości tekstowych, połączeń głosowych oraz e-maili.

Captcha is required