2 minuty czytania

Drodzy Rodzice oczekujący dziecka,
Zapewne z niepokojem śledzicie doniesienia dotyczące aktualnej sytuacji i zastanawiacie się jak bardzo dotknie ona Wasz poród.

To co wiemy na pewno, to że w odróżnieniu od innych ważnych terminów, poród jest tym, którego nie da się przesunąć w czasie. Jest tez jedyną okazją w życiu Waszego dziecka, aby zabezpieczyć dla niego na przyszłość krew pępowinową. Dlatego niech ta chwilowa sytuacja, nie wpływa na ważne decyzje, które będą rzutować na przyszłość. Stan zagrożenia epidemiologicznego nie wpływa aktualnie w żaden sposób na możliwość pobrania krwi pępowinowej.

Poniżej opowiadamy Wam o kilku zmianach, które wprowadziliśmy aby jeszcze bardziej  zwiększyć bezpieczeństwo i stabilność naszej pracy z bezcennym materiałem, który nam powierzacie:

  • każdy zestaw, który przyjeżdża do nas z porodówki jest dezynfekowany przed otwarciem,
  • krew badamy i preparujemy w mniejszych zespołach,
  • robimy godzinną przerwę pomiędzy zmianami, aby zdezynfekować laboratorium,
  • pracownicy, którzy fizycznie nie muszą być obecni w laboratorium, pracują z domu,
  • zrobiliśmy niezbędne zapasy materiałów, aby nie zabrakło nam maseczek, rękawiczek, środków dezynfekujących,
  • zrobiliśmy niezbędne zapasy, aby nie zabrakło preparatów potrzebnych do zbadania i przygotowania preparatu do mrożenia,
  • w razie nieprzewidzianych awarii prądu, nasze laboratorium posiada własne agregaty prądotwórcze ponadto, kriostaty utrzymują swoją temperaturę przez okres min. 2 tygodni, a po tym czasie azot możemy uzupełniać ręcznie.

Dbajcie o siebie w tym wyjątkowym czasie, przestrzegajcie rekomendacji WHO oraz Ministerstwa Zdrowia i skupcie się na tych pięknych chwilach, które są przed Wami.

My natomiast podejmujemy wszelkie niezbędne kroki, aby komórki macierzyste Waszych dzieci szybko i bezpiecznie trafiły do kasetek mrożeniowych.

Pozdrawiamy Was serdecznie,
Zespół PBKM

Dlaczego warto
bankować krew pępowinową?

Oceń artykuł

Zainteresują Cię również:

Rozstępy w ciąży – dlaczego i kiedy się pojawiają, jak im przeciwdziałać i jak je leczyć?

Rozstępy, czyli zmiany skórne, przypominające pionowe, czerwone, wąskie blizny, to powszechne...

Niedociśnienie w ciąży – przyczyny i objawy zjawiska, bezpieczne sposoby leczenia

Niskie ciśnienie w ciąży zwykle nie jest związane z poważną chorobą krążeniową. To najczęściej...

TSH w ciąży – normy i wahania. Jak interpretować wyniki?

Badanie w ciąży poziomu TSH, czyli hormonu odpowiedzialnego za funkcjonowanie organizmu przyszłej...

Komórki macierzyste i krew pępowinowa

Pierwszym znanym źródłem komórek macierzystych był szpik (na pewno słyszałaś kiedyś o...

Numer telefonu
Nieprawidłowa wartość

Email
Nieprawidłowa wartość

Data porodu
Nieprawidłowa wartość

Uprzejmie informujemy, że dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane przez Polski Bank Komórek Macierzystych S.A. („PBKM”) z siedzibą w Warszawie, Al. Jana Pawła II 29 w celu kontaktu telefonicznego w związku z udzieleniem informacji na temat usługi.

Zgoda wymagana

Oświadczam, że zapoznałam/em się z zasadami przetwarzania danych przez PBKM dostępnych pod linkiem: https://pbkm.pl/polityka-prywatnosci

Zgoda wymagana

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od PBKM informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2019 r. poz. 123), na podany numer telefonu oraz adres mailowy (w przypadku podania adresu mailowego), w postaci wiadomości tekstowych, połączeń głosowych oraz e-maili.