2 minuty czytania

Drodzy Rodzice oczekujący dziecka,
Zapewne z niepokojem śledzicie doniesienia dotyczące aktualnej sytuacji i zastanawiacie się jak bardzo dotknie ona Wasz poród.

To co wiemy na pewno, to że w odróżnieniu od innych ważnych terminów, poród jest tym, którego nie da się przesunąć w czasie. Jest tez jedyną okazją w życiu Waszego dziecka, aby zabezpieczyć dla niego na przyszłość krew pępowinową. Dlatego niech ta chwilowa sytuacja, nie wpływa na ważne decyzje, które będą rzutować na przyszłość. Stan zagrożenia epidemiologicznego nie wpływa aktualnie w żaden sposób na możliwość pobrania krwi pępowinowej.

Poniżej opowiadamy Wam o kilku zmianach, które wprowadziliśmy aby jeszcze bardziej  zwiększyć bezpieczeństwo i stabilność naszej pracy z bezcennym materiałem, który nam powierzacie:

  • każdy zestaw, który przyjeżdża do nas z porodówki jest dezynfekowany przed otwarciem,
  • krew badamy i preparujemy w mniejszych zespołach,
  • robimy godzinną przerwę pomiędzy zmianami, aby zdezynfekować laboratorium,
  • pracownicy, którzy fizycznie nie muszą być obecni w laboratorium, pracują z domu,
  • zrobiliśmy niezbędne zapasy materiałów, aby nie zabrakło nam maseczek, rękawiczek, środków dezynfekujących,
  • zrobiliśmy niezbędne zapasy, aby nie zabrakło preparatów potrzebnych do zbadania i przygotowania preparatu do mrożenia,
  • w razie nieprzewidzianych awarii prądu, nasze laboratorium posiada własne agregaty prądotwórcze ponadto, kriostaty utrzymują swoją temperaturę przez okres min. 2 tygodni, a po tym czasie azot możemy uzupełniać ręcznie.

Dbajcie o siebie w tym wyjątkowym czasie, przestrzegajcie rekomendacji WHO oraz Ministerstwa Zdrowia i skupcie się na tych pięknych chwilach, które są przed Wami.

My natomiast podejmujemy wszelkie niezbędne kroki, aby komórki macierzyste Waszych dzieci szybko i bezpiecznie trafiły do kasetek mrożeniowych.

Pozdrawiamy Was serdecznie,
Zespół PBKM


Oceń artykuł

0,0

Zainteresują Cię również:

Bankowanie krwi pępowinowej

Sprawdź ile kosztuje?

Michał, Ada, Antek, Wojtek i inne dzieci…

Poznaj historie pacjentów leczonych krwią pępowinową

Bezpłatny kurs online

Z nagraniami ekspertów, który jeszcze lepiej przygotuje Cię do porodu i opieki nad maluszkiem....