Wybierz swój region
Przejdź do:
Europa:
Azja:
Afryka:
Umów konsultację o krwi pępowinowej
Skontaktuj się z nami już dziś!
Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach? Uzupełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej, aby udzielić Ci wszelkich potrzebnych informacji oraz odpowiedzieć na Twoje pytania.
Uprzejmie informujemy, że dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane przez Polski Bank Komórek Macierzystych Sp. z o.o. („PBKM”) z siedzibą w Warszawie, Al. Jana Pawła II 29 w celu kontaktu telefonicznego w związku z udzieleniem informacji na temat usługi.
Zapoznałem/am się z zasadami przetwarzania danych w PBKM*
Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez PBKM w celach marketingowych*
Wyślij
Promocja wasza pierwsza wyprawka
Menu:
Baza wiedzy
Oferta
Zaufali nam
O nas
Kontakt
Z bazą wiedzy PBKM możesz być pewien, że masz dostęp do najbardziej aktualnych i wiarygodnych informacji dotyczących komórek macierzystych i ich zastosowań medycznych.
Poznaj kompleksową ofertę zabezpieczenia krwi pępowinowej, obejmującą różne warianty pozyskania komórek macierzystych oraz dostępne tylko w naszym banku usługi uzupełniające
Zaufali nam lekarze, położne oraz osoby ze świata filmu oraz mediów, doceniając naszą wysoką jakość obsługi oraz innowacyjne podejście do przechowywania komórek macierzystych.
27.03.2022
1 min. czytania
Redakcja PBKM
Oceń artykuł:
Średnia ocen 0 / 5. Liczba głosów: 0
Udostępnij:
Krew pępowinowa vs. MSC – porównanie skuteczności
Bankowanie krwi pępowinowej w Europie i na świecie – najnowsze dane i trendy
Wiek ciąży – ile trwa ciąża?
Ciąża rozpoczyna się wraz z momentem zapłodnienia. Z medycznego punktu widzenia jednak, czas trwania ciąży określany jest na podstawie daty ostatniej miesiączki. Powodować to może nieścisłości związane z dokładnym wiekiem ciąży. Czy faktycznie ciąża trwa 9 miesięcy? Jak lekarz wyznacza termin porodu na podstawie badania USG?
Kiedy najwcześniej zrobić test ciążowy?
Pozytywny wynik testu ciążowego z apteki nie jest wyrocznią, ale pozwala uznać ciążę za wysoce prawdopodobną i wstępnie ją potwierdzić – jednak wykonany zbyt wcześnie, może dać fałszywie ujemny wynik. Kiedy zrobić test ciążowy, żeby mieć pewność jego wiarygodności? Jak to działa, jakie są rodzaje testów? I co dalej? Jak i kiedy diagnozuje się ciążę? Sprawdź!
Początek ciąży – objawy, których można się spodziewać i nietypowe reakcje organizmu
Początkowe objawy ciąży pojawiają się już kilkanaście dni po zapłodnieniu. Często mylnie interpretowane są jako zwiastun zatrucia pokarmowego lub grypy. Z czasem zmieniają charakter i intensywność. Jakie są pierwsze objawy ciąży zaraz po zapłodnieniu? Jakich dolegliwości można spodziewać się później? Dowiesz się tego, czytając poniższy artykuł.
Amniopunkcja – inwazyjne badanie prenatalne
Amniopunkcja jest badaniem zaliczanym do inwazyjnych badań prenatalnych. Mimo to, obecnie ryzyko powikłań określane jest jako 0,1%. Amniopunkcja dostarcza wielu informacji dotyczących m.in. kariotypu dziecka. W przypadku wykrycia nieprawidłowości możliwe jest więc wdrożenie odpowiedniego postępowania jeszcze na etapie ciąży. Jak przebiega amniopunkcja i jakie są jej możliwe powikłania?