Wróć

Wybierz swój region

Corporate

Umów konsultację o krwi pępowinowej

Umawiam
Obraz

Olej z wiesiołka w ciąży

13.12.2022

2 min. czytania

Kinga Żebrowska

Kinga Żebrowska

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Obecnie wiele kobiet stosuje różnego rodzaju preparaty o naturalnym i ziołowym pochodzeniu. Wśród nich coraz większą popularność zyskuje olej z wiesiołka. Czy można go jednak bezpiecznie stosować w ciąży? Sprawdź, jakie działanie i właściwości ma olej z wiesiołka.

Olej z wiesiołka- działanie

Olej z wiesiołka ma wiele właściwości. Większość z nich zawdzięcza zawartym w swoim składzie wielonienasyconym kwasom tłuszczowym OMEGA- 6 czy DHA. Dzięki temu wykorzystywany jest on jako element wspomagający wygląd skóry, włosów czy paznokci. Uznawany jest również za środek łagodzący dolegliwości zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS). Wiele kobiet stosuje go w przypadku problemów z suchą skórą czy suchością pochwy. Nie ma jednoznacznych badań naukowych, na których podstawie można wymienić właściwości oleju z wiesiołka, ale jest on obecny od lat wśród naturalnych elementów diety i ma wielu zwolenników.

Olej z wiesiołka- czy można przyjmować w ciąży?

Kwestia jakichkolwiek suplementów w czasie ciąży wciąć budzi kontrowersje. Najczęściej jednak specjaliści przyznają, że korzystanie z domowych metod w racjonalnych ilościach w ciążach niepowikłanych nie jest szkodliwe. Wiele przyszłych mam stosuje olej z wiesiołka, aby poprawić tym samym nawilżenie skóry. Niektóre pary stosują olej z wiesiołka, aby zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Panuje bowiem opinia związana ze wspomaganiem zapłodnienia za pomocą właściwości oleju. Nie są to naukowo potwierdzone dowody, ale nie ma przeciwwskazań by stosować tę metodę w czasie (i przed) owulacji.

Kurs Srodtekstowy v1 1

Olej z wiesiołka przed porodem

Wiele położnych doradza pod koniec ciąży masaż krocza, który może ułatwić kobiecie poród drogami natury. Jedną z możliwych substancji użytych do masażu jest właśnie olej z wiesiołka. Co więcej, uważa się również, że wspomaga on pojawienie się regularnych skurczów macicy, a także, że wpływa zmiękczająco na rozwierającą się szyjkę. Najlepiej jest jednak zapytać o zdanie swojego lekarza prowadzącego lub położną. Należy też pamiętać, aby suplementy czy ziołowe preparaty stosować w dawkach proponowanych przed producentów oraz sięgać po produkty ze sprawdzonych źródeł oraz od zaufanych dostawców.

 

Oceń artykuł:

Średnia ocen 0 / 5. Liczba głosów: 0

(
0
(0)
)

Zainteresują Cię również