Bankowanie krwi pępowinowej
i komórek macierzystych Warszawa

Nasi konsultanci

Konsultant Medyczny

Renata Gajewska

512 879 147
renata.gajewska@pbkm.pl

Konsultant Medyczny

Magdalena Grzelak

664 065 937
magdalena.grzelak@pbkm.pl

Konsultant Medyczny

Adrianna Kawicka

664 065 912
adrianna.kawicka@pbkm.pl

Leczenie komórkami macierzystymi to innowacyjna metoda, która pozwala na hospitalizacje ponad 80 chorób o podłożu krwionośnym, immunologicznym oraz neurologicznym. Co więcej, korzyści terapeutyczne tych komórek są nieustannie badane przez specjalistów, dzięki czemu w przyszłości lista przypadłości kwalifikujących się do leczenia zostanie prawdopodobnie znacznie powiększona. Skąd pobierane są te komórki? Między innymi z tkanek powstałych w trakcie ciąży. Są to najdrogocenniejsze źródła komórek macierzystych, które to wykazują szczególnie duży potencjał do rozmnażania się i różnicowania w wyspecjalizowane zespoły tkanek.

 

W PBKM zapewniamy bankowanie komórek macierzystych sznura pępowinowego oraz krwi pępowinowej. Zachęcamy do kontaktu lub odwiedzenia nas w naszej siedzibie, która zlokalizowana jest w biurze Atrium Plaza w dzielnicy wola.

Przechowywanie krwi pępowinowej i sznura – jaki jest tego cel?

Pobranie krwi pępowinowej niesie za sobą szereg korzyści dla malucha, jak i jego rodzeństwa. W tym płynu ustrojowym znajduje się bowiem złoże komórek macierzystych, które stanowią zabezpieczenie w razie zachorowania. Wynika to z ich specyfiki – ten materiał biologiczny ma zdolność do naprawiania i zastępowania uszkodzonych komórek. Dzięki tej właściwości stosuje się go do terapii patologii onkologicznych oraz hematologicznych. Komórki macierzyste sznura pępowinowego także używane są w leczeniu chorób, aczkolwiek o nieco innym podłożu. Te jednostki, zwane inaczej komórkami mezenchymalnymi, wpływają na procesy regeneracyjne, dlatego też nierzadko są istotnym elementem hospitalizacji w przypadku nieprawidłowości ze strony układu kostno-mięśniowego oraz nerwowego.

 

Bankowanie komórek macierzystych z krwi pępowinowej oraz wspomnianego szura, jest inwestycją w zdrowie przyszłego członka rodziny. Jeżeli maluch zachoruje, wówczas szansa na wykonanie przeszczepu znacznie wzrasta, ponieważ nie ma konieczności szukania dawcy – to z kolei skraca także czas procedury.

Przygotowane komórki macierzyste – Warszawa

Terapia z wykorzystaniem komórek macierzystych polega na ich transplantacji do organizmu pacjenta. Aby jednak zabieg ten mógł się odbyć, materiał biologiczny musi zostać wcześniej odpowiednio przygotowany. W PBKM oprócz bankowaniem zajmujemy się również poprawnym spreparowaniem komórek, dzięki czemu mogą zostać wysłane do placówki, w której zaplanujesz przeprowadzić przeszczep – zachowujemy standardy zarówno polskich ośrodków, jak i tych zagranicznych. Komórki macierzyste z krwi pępowinowej oraz sznura przechowywane są w specjalistycznych laboratoriach, w których panują optymalne dla nich warunki. Z tego też względu mogą one być magazynowane aż do momentu, kiedy zajdzie konieczność użycia ich.

Warto wiedzieć, że komórki te mogą zostać przeszczepione nie tylko dziecku, które jest ich posiadaczem, ale i jego rodzeństwu oraz innym członkom rodziny. W przypadku krwi pępowinowej wymagana jest jednak zgodność układu HLA, natomiast sznur pępowinowy nie potrzebuje tej pokrewności.

Terapia komórkami macierzystymi, czyli szansa na życie – PBKM w Warszawie

Prawdopodobieństwo leczenia komórkami macierzystymi wynosi 1:100, co jest stosunkowo dużą proporcją, uwzględniając czas praktykowania tej metody w Polsce. Siedziba Polskiego Banku Komórek Macierzystych znajduje się w województwie mazowieckim w dzielnicy warszawskiej wola (aleja Jana Pawła II, budynek Atrium Plaza). Zabezpiecz swoją rodzinę już dziś, gwarantując jej zdrowie i bezpieczeństwo. Zachęcamy do kontaktu – z chęcią rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Lokalizacja - Warszawa

Data porodu
Nieprawidłowa wartość

Email
Nieprawidłowa wartość

Numer telefonu
Nieprawidłowa wartość

Uprzejmie informujemy, że dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane przez Polski Bank Komórek Macierzystych sp. z o.o. („PBKM”) z siedzibą w Warszawie, Al. Jana Pawła II 29 w celu kontaktu telefonicznego w związku z udzieleniem informacji na temat usługi.

Zgoda wymagana

Oświadczam, że zapoznałam/em się z zasadami przetwarzania danych przez PBKM dostępnych pod linkiem: https://pbkm.pl/polityka-prywatnosci

Zgoda wymagana

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od PBKM informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2019 r. poz. 123), na podany numer telefonu oraz adres mailowy (w przypadku podania adresu mailowego), w postaci wiadomości tekstowych, połączeń głosowych oraz e-maili.

Captcha is required