Bankowanie krwi pępowinowej
i komórek macierzystych Poznań

Nasi konsultanci

Ekspert ds. Medycznych

Kowalska Dorota

728 832 042
dorota.kowalska@pbkm.pl

Konsultant Medyczny

Joanna Łyszczarz

664 044 058
joanna.lyszczarz@pbkm.pl

Konsultant Medyczny

Magdalena Kamińska

magdalena.kaminska@pbkm.pl

Bankowanie krwi pępowinowej i komórek macierzystych – Poznań

Komórki macierzyste pozyskuje się z różnych źródeł, a najcenniejszymi z nich są krew pępowinowa i łożyskowa oraz sznur pępowinowy. Wynika to z ich specyfiki – mają one bowiem zdolność do bardzo łatwego rozmnażania się oraz różnicowania w wyspecjalizowane komórki, m.in. nerwowe, jednostki krwi czy układu kostno-mięśniowego. Terapia komórkami macierzystymi, które pobrane zostały po porodzie, może zaważyć na zdrowiu, a nawet i życiu zarówno dziecka, jak i innych członków rodziny. Szukanie odpowiedniego dawcy szpiku w przypadku zachorowania zajmuje przeważnie sporo czasu, który w takich sytuacjach jest na wagę złota.

 

Bankowanie komórek macierzystych z krwi pępowinowej oraz sznura to inwestycja w przyszłość. Dzięki nim już tysiące pacjentów może cieszyć się w sprawności urokami życia. PBKM jest największym ośrodkiem, który zajmuje się przechowywaniem wspomnianego materiały biologicznego – zaufało nam już setki rodziców.

Leczenie komórkami macierzystymi – ponad 80 ciężkich schorzeń!

Komórki macierzyste z krwi pępowinowej to prawdziwy dar natury, który znalazł swoje powołanie w medycynie. Z ich pomocą możemy już skutecznie wyleczyć 80 chorób o różnorodnym podłożu – od anomalii związanych z krwią, po wszelakie nowotwory, aż do zaniku funkcjonowania enzymów. Równie dobroczynne są komórki macierzyste sznura pępowinowego, niemniej różnią się one nieco od tych poprzednich. Mają one o wiele większy potencjał do namnażania się oraz typowania. Ich zakres zastosowanie również jest trochę inny – wykorzystuje się je głównie w terapii regeneracyjnej. Potrafią one zrekonstruować zmienione chorobowo tkanki, m.in. kostne, chrząstne oraz nerwowe.

Co ciekawe, to dopiero początek! Prognozy tej dziedziny zwiastują, że z użyciem komórek macierzystych możliwe będzie wytworzenie całego i co najważniejsze wyspecjalizowanego narządu.

Bankowanie komórek macierzystych sznura pępowinowego i krwi – wyprawka w dorastanie

Zabezpieczenie swojego dziecka na wszelkie okoliczności jest priorytetem dla większości rodziców. Z tego też względu starają się stworzyć swojemu maluchowi jak najlepsze warunki na start w postaci poduszki finansowej. Co jednakże ze zdrowiem? Kondycja organizmu warunkuje nasze funkcjonowanie, szczególnie że niektóre przypadłości wiążą się z efektami ubocznymi, które mogą utrudniać codzienną egzystencję nawet po kilkunastu latach od wygranej walki. Transplantacja komórek macierzystych krwi pępowinowej czy sznura może nie tylko wspomóc potencjalną hospitalizację pociechy, ale i także wesprzeć naprawę organizmu – nie bez powodu ten materiał biologiczny stosuje się w regeneracji tkankowej.


Użycie tych dwóch źródeł umożliwia pozyskanie dużej ilości komórek macierzystych, które charakteryzują się stuprocentową zgodnością z układem dziecka. Ciekawym przypadkiem jest sznur pępowinowy, który zawiera w sobie komórki mezenchymalne. Jednostki te wykazują pokrewieństwo nie tylko do układu pociechy, ale i rodziców, rodzeństwa oraz dziadków.

Poczucie bezpieczeństwa, czyli komórki macierzyste – Poznań

Przechowywanie krwi pępowinowej może i nie uchroni malucha przed całym złem tego świata, niemniej da mu gwarancję, że będzie w stanie wyleczyć jedne z najcięższych i najrzadszych patologii. Naprawa uszkodzonej tkanki niegdyś graniczyła z cudem i wymagała użycia inwazyjnych metod, dziś natomiast wystarczy przeszczep komórek macierzystych, aby pozbyć się powstałych szkód.


Placówka PBKM znajduje się w Warszawie, lecz nie jest to żadne ograniczenie! Każde województwo w Polsce, w tym województwo wielkopolskie, posiada na swojej mapie szpitale oferujące pobranie krwi pępowinowej oraz zabezpieczenie sznura pępowinowego. Zachęcamy do skontaktowania się z naszym konsultantem w Poznaniu – z chęcią rozwieje wszelkie wątpliwości i opowie, jak przebiega cała procedura.

Lokalizacja - Poznań

Data porodu
Nieprawidłowa wartość

Email
Nieprawidłowa wartość

Numer telefonu
Nieprawidłowa wartość

Uprzejmie informujemy, że dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane przez Polski Bank Komórek Macierzystych sp. z o.o. („PBKM”) z siedzibą w Warszawie, Al. Jana Pawła II 29 w celu kontaktu telefonicznego w związku z udzieleniem informacji na temat usługi.

Zgoda wymagana

Oświadczam, że zapoznałam/em się z zasadami przetwarzania danych przez PBKM dostępnych pod linkiem: https://pbkm.pl/polityka-prywatnosci

Zgoda wymagana

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od PBKM informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2019 r. poz. 123), na podany numer telefonu oraz adres mailowy (w przypadku podania adresu mailowego), w postaci wiadomości tekstowych, połączeń głosowych oraz e-maili.

Captcha is required