Bankowanie krwi pępowinowej
i komórek macierzystych Opole

Bankowanie krwi pępowinowej i komórek macierzystych Opole

Zastosowanie komórek macierzystych w nowoczesnej medycynie jest nieocenione – mogą wpływać na poprawę kondycji skóry, z ich użyciem przeprowadza się leczenie łysienia i przede wszystkim służą one do terapii wielu ciężkich schorzeń. W tym ostatnim przypadku wykorzystuje się przeważnie komórki macierzyste sznura pępowinowego i krwi pępowinowej. Oba te materiały pozyskiwane są podczas porodu, a ich zgodność z układem dziecka wynosi 100%.

W PBKM zajmujemy się przechowywaniem tych drogocennych materiałów biologicznych i preparowaniem z nich wspomnianych komórek. Zapraszamy do umówienia spotkania z naszym przedstawicielem, który działa w obrębie województwa opolskiego.

Nasi konsultanci

Ekspert ds. Medycznych

Marlena Tarnowska

728 848 097
marlena.tarnowska@pbkm.pl

Pobranie krwi pępowinowej i sznura – dlaczego warto?

Komórki macierzyste mogą być pozyskiwane z krwi pacjenta, jego tkanki tłuszczowej oraz szpiku kostnego. Jednakże nie wykazują one takich właściwości regeneracyjnych jak te pobrane z omawianych materiałów biologicznych. Te pierwsze dwa rodzaje wykorzystywane są w medycynie estetycznej i kosmetologii. Uzyskuje się z nich osocze bogatopłytkowe i czynniki wzrostu, które mają na celu poprawienie defektów skórnych czy tych związanych ze wzrostem włosów. Komórki ze szpiku kostnego natomiast są w stanie zastępować uszkodzone komórki i leczyć choroby, ale nie w takim stopniu jak jednostki krwi pępowinowej czy sznura. Oprócz tego terapia z ich zastosowaniem wymaga znalezienia zgodnego dawcy, co nie zawsze jest proste.

Bankowanie komórek macierzystych z krwi pępowinowej – wyprawka dla malucha

Życie pisze rozmaite scenariusze, w których nie brakuje szczęśliwych chwil. Niestety zdarzają się też przykre zwroty akcji, do których zaliczamy m.in. choroby o różnym podłożu. Choć niektóre z nich bywają praktycznie nieszkodliwe i niezagrażające życiu, to inne natomiast mogą stanowić poważne niebezpieczeństwo dla zdrowia, a nawet i życia dziecka. Jedynymi z takich schorzeń są te wymagające przeszczepów. Mowa tutaj o m.in. białaczkach, niedokrwistościach, zespołach mieloproliferacyjnych, zaburzenia lub braki enzymów czy defektach komórek macierzystych.

Komórki macierzyste z krwi pępowinowej pozwalają zaoszczędzić te cenne chwile, ponieważ są kompatybilne z organizmem malucha. Stosuje się je w terapii wyżej wspomnianych chorób, ale i nie tylko. Na liście jest ich ponad 80, z czego większość ma zazwyczaj bardzo ciężki przebieg i niepomyślne rokowania. Przechowywanie krwi pępowinowej jest zatem inwestycją w życie pociechy, dzięki której zarówno ona, jak i Ty będziecie mogli cieszyć się urokami życia bez zbędnych obaw.

Bankowanie komórek macierzystych sznura pępowinowego – zabezpieczenie dla całej rodziny

Sznur pępowinowy jest równie bogatym źródłem komórek macierzystych, aczkolwiek nieco innego typu. Są to bowiem komórki mezenchymalne, które mają większą zdolność do przekształcania się w inne typy komórek np. nerwowe, chrzęstne czy kostne. Z tego powodu używa się ich zazwyczaj w terapii różnorodnych uszkodzeń i deformacji stawów, ubytków kostnych oraz schorzeń o podłożu neurologicznym, które wynikają z degradacji neuronów. Ponadto leczenie komórkami macierzystymi ze sznura pępowinowego może obejmować nie tylko malucha, ale i również jego najbliższych. Wynika to z faktu, iż jednostki te wykazują zgodność z organizmem innych członków rodziny dziecka, którzy są z nim spokrewnieni.

Komórki macierzyste (Opole) – materiał biologiczny na wagę złota

W PBKM zajmujemy się bankowaniem komórek macierzystych krwi pępowinowej i sznura pępowinowego, a naszym celem jest troska o pacjentów. Wiemy, że pewne schorzenia mogą przyjść znienacka i obrócić całe życie o 180 stopni. Dziecko posiadające zabezpieczone komórki macierzyste ma znacznie większą szansę na sprawne wyzdrowienie i to w dodatku z niskim ryzykiem nawrotów. Zachęcamy do skontaktowania się z naszym konsultantem w Opolu – z chęcią odpowie na nurtujące Cię pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Lokalizacja - Opole

Data porodu
Nieprawidłowa wartość

Email
Nieprawidłowa wartość

Numer telefonu
Nieprawidłowa wartość

Uprzejmie informujemy, że dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane przez Polski Bank Komórek Macierzystych sp. z o.o. („PBKM”) z siedzibą w Warszawie, Al. Jana Pawła II 29 w celu kontaktu telefonicznego w związku z udzieleniem informacji na temat usługi.

Zgoda wymagana

Oświadczam, że zapoznałam/em się z zasadami przetwarzania danych przez PBKM dostępnych pod linkiem: https://pbkm.pl/polityka-prywatnosci

Zgoda wymagana

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od PBKM informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2019 r. poz. 123), na podany numer telefonu oraz adres mailowy (w przypadku podania adresu mailowego), w postaci wiadomości tekstowych, połączeń głosowych oraz e-maili.

Captcha is required