Bankowanie krwi pępowinowej
i komórek macierzystych Lublin

Nasi konsultanci

Konsultant Medyczny

Karol Bukała

512 362 039
Karol.Bukala@pbkm.pl

Komórki macierzyste sznura pępowinowego i z krwi to najcenniejsze dary, jakie udało się odkryć naukowcom. Mogą one bowiem wyleczyć aż 80 różnych chorób o wszelakich płaszczyznach – zaczynając od ostrej i przewlekłej białaczki, idąc po anomalie płytek krwi, kończąc na dziecięcym porażeniu mózgowym. W porównaniu do komórek pozyskiwanych ze szpiku te mają ogromny potencjał do rozmnażania się oraz różnicowania w poszczególne tkanki. Warto jednak pamiętać, że można je pobrać jedynie przy porodzie, dlatego też decyzję należy podjąć w miarę sprawnie i przede wszystkim świadomie.

 Bankowanie komórek macierzystych ze sznura pępowinowego oraz krwi to inwestycja w przyszłość – zachęcamy do zapoznania się z ofertą największej placówki zajmującej się przechowywaniem materiału biologicznego – PBKM.

Terapia z użyciem komórek macierzystych – materiał biologiczny na wagę złota

Komórki macierzyste z krwi pępowinowej po raz pierwszy z powodzeniem użyte zostały w 1988 roku we Francji, natomiast kilkanaście lat później ta metoda praktykowana była również i w Polsce. Aktualnie na całym świecie wykonano już ponad 60 000 przeszczepów z zastosowaniem tych jednostek biologicznych, ratując tym samym zdrowie lub życie pacjentów. Leczenie komórkami macierzystymi z krwi pępowinowej oraz sznura wykazuje bardzo dużą skuteczność, ponieważ komórki te mają zdolność do podziałów oraz typowania się w różnorodne zespoły tkanek.

Szczególnie ciekawym obiektem badawczym dla naukowców jest sznur pępowinowy. Ten specjalistyczny przewód jest źródłem komórek mezenchymalnych, które znacznie łatwiej przekształcają się w inne rodzaje komórek. Obecnie są one wykorzystywane m.in. do eksperymentalnej hospitalizacji młodych pacjentów z dziecięcym porażeniem mózgowym.

Pobranie krwi pępowinowej – przebieg zabiegu

Zabieg ten jest w pełni bezpieczny i nieinwazyjny – po urodzeniu dziecka przeszkolona położna pobiera krew z pępowiny, po czym umieszcza ją w przeznaczonym do tego opakowaniu. Procedura może zostać wykonana praktycznie w każdym szpitalu w Polsce – niezależnie czy jest to województwo, w którym znajduje się siedziba PBKM, czy też województwo lubelskie, małopolskie, pomorskie lub inne zlokalizowane na mapie naszego kraju. Co następnie dzieje się z tym materiałem biologicznym? Jest on przetransportowany w optymalnych warunkach do laboratorium, gdzie zostaje dokładnie przebadany. Bankowanie komórek macierzystych z krwi pępowinowej oraz sznura rozpoczyna się wówczas, gdy wszystkie badania wyjdą prawidłowo i nie będzie wykrytych żadnych przeciwwskazań do ich przechowywania.

Bankowanie komórek macierzystych sznura pępowinowego i krwi – czy warto?

Życie pisze różne scenariusze i warto przygotować się na niespodziewane zwroty akcji. Są nimi m.in. choroby, które zazwyczaj atakują z zaskoczenia. Przechowywanie krwi pępowinowej i sznura to inwestycja w przyszłość, która nie tylko może pomóc dziecku, ale także innym członkom rodziny – od rodziców, aż po dziadków. Zdrowie jest najważniejsze i nie da się go kupić za żadne pieniądze. Z tego powodu w czasie ciąży warto przemyśleć możliwość pobierania krwi pępowinowej oraz zabezpieczenia sznura pępowinowego – istnieje prawdopodobieństwo, że drugiej szansy już nie będzie.

Odizolujmy wspólnie komórki macierzyste – Lublin

Sznur pępowinowy czy łożysko uważane niegdyś były za odpady. Dziś jednak materiały te stanowią cenny dar natury ratujący życie. Zachęcamy do kontaktu z przedstawicielem PBKM w Lublinie – omówi on wszystkie wskazania i przeciwskazania oraz postara się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Lokalizacja - Lublin

Data porodu
Nieprawidłowa wartość

Email
Nieprawidłowa wartość

Numer telefonu
Nieprawidłowa wartość

Uprzejmie informujemy, że dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane przez Polski Bank Komórek Macierzystych sp. z o.o. („PBKM”) z siedzibą w Warszawie, Al. Jana Pawła II 29 w celu kontaktu telefonicznego w związku z udzieleniem informacji na temat usługi.

Zgoda wymagana

Oświadczam, że zapoznałam/em się z zasadami przetwarzania danych przez PBKM dostępnych pod linkiem: https://pbkm.pl/polityka-prywatnosci

Zgoda wymagana

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od PBKM informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2019 r. poz. 123), na podany numer telefonu oraz adres mailowy (w przypadku podania adresu mailowego), w postaci wiadomości tekstowych, połączeń głosowych oraz e-maili.

Captcha is required