Bankowanie krwi pępowinowej
i komórek macierzystych Łódź

Bankowanie krwi pępowinowej i komórek macierzystych – Łódź

W życiu jest wiele niepewnych, a jednym z takich aspektów jest zdrowie. Choroby zapisane są w naszych genach i zdarza się, że ujawniają się dopiero nawet w dorosłości. Niektóre z tych przypadłości są łatwe w leczeniu, inne natomiast wymagają lat hospitalizacji, która nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty. Czy można w jakiś sposób zabezpieczyć swoją rodzinę i zapewnić jej członkom lepsze rokowania w przypadku takiej ewentualności? Bankowanie komórek macierzystych z krwi pępowinowej i sznura pępowinowego – oto odpowiedź. Tym między innymi zajmujemy się w PBKM.

Nasi konsultanci

Ekspert ds. Medycznych

Mrozowicz Karolina

728 836 233
karolina.mrozowicz@pbkm.pl

Konsultant Medyczny

512 879 158

Terapia z wykorzystaniem komórek macierzystych – ponad 80 chorób!

Większość rodziców przygotowując się na przyjście malucha na świat, stara się zorganizować mu jak najlepsze warunki do rozwoju – poduszka finansowa, nakład w mieszkanie bądź zakup ubezpieczenia to najczęstsze kroki podejmowane w tym celu. Niemniej nie można zapominać również o zdrowiu, dzięki któremu dziecko będzie mogło z dumą zdobywać świat bez żadnych ograniczeń. Komórki macierzyste ze sznura pępowinowego i krwi pępowinowej to bezcenny materiał biologiczny, który jest w stanie wyleczyć wiele ciężkich nieprawidłowości o rozmaitym podłożu, m.in. krwionośnym, immunologicznym lub neurologicznym. Te wyspecjalizowane jednostki są inwestycją w jego przyszłość, ale i nie tylko – z ich dobrodziejstwa mogą korzystać także inni członkowie rodziny.

Komórki macierzyste z krwi pępowinowej i sznura – jak przebiega pobieranie?

Pobranie krwi pępowinowej i sznura może odbyć się w każdym szpitalu – niezależnie, czy jest to województwo łódzkie, mazowieckie czy też inne zlokalizowane na mapie Polski. Zabieg ten wykonuje się chwilę po urodzeniu dziecka i odcięciu go od pępowiny. Następnie położna umieszcza materiał w specjalnych pojemnikach, które są przetransportowywane do laboratorium PBKM w Warszawie, gdzie zostaje on dokładnie przebadany. Jeżeli analiza nie wykaże żadnych przeciwwskazań, przechodzimy do etapu mrożenia.

 

Przechowywanie krwi pępowinowej i sznura przebiega w optymalnych warunkach, dzięki którym funkcjonalność komórek macierzystych pozostaje zachowana do nawet kilkudziesięciu lat. Nad całym tym procesem czuwa sztab ekspertów Polskiego Banku Komórek Macierzystych, którzy z troską dbają o wszystkie szczegóły techniczne.

Bankowanie komórek macierzystych sznura pępowinowego i krwi – szansa na lepsze życie

Leczenie komórkami macierzystymi, które zostały pozyskane z tych obu materiałów, niesie za sobą szereg korzyści. Najważniejszą z nich jest fakt, że jeśli maluch zachoruje na ciężką chorobę, ma znacznie większą szansę na całkowite wyzdrowienie. Nie ma wówczas konieczności szukania potencjalnego dawcy, co jest niezwykle istotne ze względu na średni okres oczekiwania, który nierzadko ciągnie się latami. Przy takiej ewentualności czas jest na wagę złota, gdyż jego bieg wpływa na rozwój nieprawidłowości.

 

To także tyczy się jego krewnych – choć do przeszczepu komórek z krwi pępowinowej niezbędna jest zgodność, to w przypadku tych ze sznura nie ma takiego wymogu. W tym drugim materiale bowiem znajdują się mezenchymalne komórki macierzyste, które mają nieco odmienną specyfikę.

Komórki macierzyste sznura pępowinowego i krwi – podaruj je swojemu dziecku

Terapia komórkami macierzystymi kojarzona jest z zabiegami stosowanymi w medycynie estetycznej bądź chirurgii plastycznej. Przeznaczenie tych drogocennych jednostek jest jednak znacznie szersze i obecnie możemy ich używać do leczenia wielu schorzeń – od choroby zwyrodnieniowej stawów, poprzez ostre i przewlekłe białaczki, aż do patologii enzymów, komórek krwi oraz układu odpornościowego.

 

W komórkach macierzystych siła – zachęcamy do kontaktu z naszym przedstawicielem w Łodzi, który rozwieje wszelkie wątpliwości.

Lokalizacja - Łódź

Data porodu
Nieprawidłowa wartość

Email
Nieprawidłowa wartość

Numer telefonu
Nieprawidłowa wartość

Uprzejmie informujemy, że dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane przez Polski Bank Komórek Macierzystych sp. z o.o. („PBKM”) z siedzibą w Warszawie, Al. Jana Pawła II 29 w celu kontaktu telefonicznego w związku z udzieleniem informacji na temat usługi.

Zgoda wymagana

Oświadczam, że zapoznałam/em się z zasadami przetwarzania danych przez PBKM dostępnych pod linkiem: https://pbkm.pl/polityka-prywatnosci

Zgoda wymagana

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od PBKM informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2019 r. poz. 123), na podany numer telefonu oraz adres mailowy (w przypadku podania adresu mailowego), w postaci wiadomości tekstowych, połączeń głosowych oraz e-maili.

Captcha is required