Bankowanie krwi pępowinowej
i komórek macierzystych Kraków

Życie pisze różne scenariusze, w którym nie brakuje niespodziewanych, a zarazem przykrych zwrotów akcji – liczy się jednak zakończenie. Mowa tutaj szczególnie o chorobach, które atakują nas z zaskoczenia. Choć większość z nich może być leczona farmakoterapią i innymi metodami, to niekiedy rokowania nie bywają obiecujące. Na szczęście rozwój medycyny dał pacjentom wiele możliwości, dzięki którym mogą cieszyć się długą i spokojną wędrówką ziemską. Jedną z takich opcji są komórki macierzyste z krwi pępowinowej i łożyskowej oraz mezenchymalne komórki pozyskiwane ze sznura pępowinowego. Te wszystkie wymienione jednostki uratowały życie już wielu maluchom, jak i ich krewnym.

 

W Polskim Banku Komórek Macierzystych zajmujemy się przechowywaniem materiału biologicznego, który w każdej chwili można wykorzystać do celów terapeutycznych. Zadbaj o zdrowie swojej rodziny już dziś, gwarantując jej owocną przyszłość.

Bankowanie komórek macierzystych z krwi pępowinowej i sznura pępowinowego – dlaczego warto?

Komórki macierzyste ze sznura pępowinowego oraz krwi pępowinowej to drogocenny materiał biologiczny, który stosowany jest w terapii różnych schorzeń onkologicznych, hematologicznych, a także neurologicznych i reumatologicznych. Powodem jest specyfika tych komórek. Pierwotnie są one niewyspecjalizowane, lecz po przeszczepie wykazują zdolność do bardzo wydajnego rozmnażania się oraz różnicowania. Dzięki tym właściwościom potrafią odbudowywać oraz zastępować uszkodzone już komórki.

Nasi konsultanci

Konsultant Medyczny

Monika Małek

664 045 796
monika.malek@pbkm.pl

Konsultant Medyczny

Konsultant Medyczny

664 065 953

Konsultant Medyczny

Paulina Obiedzińska

795 158 316
paulina.obiedzinska@pbkm.pl
Czym się różnią komórki pozyskiwane z krwi pępowinowej a sznura pępowinowego?

 

Ten pierwszy wykorzystywany jest głównie w leczeniu przypadłości związanych z krwią oraz nowotworami, drugi natomiast stosuje się w medycynie regeneracyjnej. Wynika to z faktu, iż sznur pępowinowy bogaty jest w mezenchymalne komórki macierzyste, które typują się w kierunku tkanki kostnej, chrzęstnej i tłuszczowej. Bankowanie obu tych materiałów umożliwia użycie ich w razie konieczności. Jeżeli dziecko, jego rodzeństwo bądź inny członek rodziny zachoruje, wówczas będziesz mieć bezcenne zabezpieczenie, które może uratować zdrowie, a nawet i życie, bliskiej Ci osobie.

Bankowanie komórek macierzystych sznura pępowinowego i krwi – województwo małopolskie

PBKM to największa tego typu placówka w całej Polsce, jak i Europie. Swoją siedzibę posiadamy w Warszawie, niemniej w niektórych województwach mamy przedstawicieli, a jednym z nich jest małopolska. Zależy nam na cyklicznym poszerzaniu naszej działalności, aby jak największa liczba rodziców była świadoma, że istnieje takie rozwiązanie jak leczenie komórkami macierzystymi pozyskiwanymi z organów powstałych w trakcie ciąży. Chcemy przede wszystkim, aby każda mama, tata, ich maluch oraz jego rodzeństwo mieli sposobność do skorzystania z takiej opcji, która daje perspektywę na lepszą, obiecującą przyszłość.

Pakiety, które oferujemy, zawierają w sobie cały niezbędny sprzęt, dzięki któremu możliwe jest pobranie krwi pępowinowej i łożyskowej oraz sznura pępowinowego (materiał biologiczny różni się w zależności od przydzielonego wariantu). Zestawy pozwalają również na bezpieczny transport.

Podaruj swojemu dziecku komórki macierzyste – Kraków

Komórki macierzyste sznura pępowinowego i krwi to jeden z lepszych prezentów, jakie można ofiarować swojemu maluchowi. Są one bowiem dla niego zabezpieczeniem. Przechowywanie krwi pępowinowej zapewne zaprocentuje w przyszłości, szczególnie że naukowcy znajdują to coraz bardziej zaskakujące właściwości komórek macierzystych. Według nich za kilkanaście lat będą one stosowane do tworzenia nowych narządów. Zachęcamy do kontaktu z naszym przedstawicielem w Krakowie.

Lokalizacja - Kraków