Bankowanie krwi pępowinowej
i komórek macierzystych Katowice

Nasi konsultanci

Konsultant Medyczny

Konsultant Medyczny

728 838 791

Konsultant Medyczny

Konsultant Medyczny

664 065 947

Konsultant Medyczny

Zuzanna Kołodziej-Włodarska

514 909 670
zuzanna.kolodziej-wlodarska@pbkm.pl

Komórki macierzyste z krwi pępowinowej i sznura – materiał biologiczny na wagę złota

Komórki macierzyste są znane niemalże każdemu. Ich dobroczynnie działanie wykorzystuje się w medycynie estetycznej w celu zniwelowania oznak starzenia. Pobiera się je z oczyszczonej tkanki tłuszczowej, a następnie podaje pod tkankę podskórną. Niemniej te jednostki mają znacznie szersze przeznaczenie, dzięki któremu mogą uratować nie tylko zdrowie, ale i również życie pacjenta. Używa się ich do leczenia aż 80 chorób o różnorodnym podłożu. Powodem jest ich specyfika – komórki macierzyste mogą bez ograniczeń różnicować w komórki tkanki, do której zostały przeszczepione.

 

Terapia z zastosowaniem komórek macierzystych pozyskanych po porodzie wykazuje bardzo dużą skuteczność, co potwierdza liczba wyleczonych pacjentów, którym udało się wygrać z ciężkimi patologiami układu krwionośnego, nerwowego czy immunologicznego. Funkcjonalność tych jednostek znacznie różni się od tych, które znajdują się w szpiku kostnym, krwi obwodowej czy tkance tłuszczowej. Z tego też względu są tak efektywne i z biegiem lat stają się nieodłącznym elementem leczenia wielu przypadłości.

Bankowanie komórek macierzystych z krwi pępowinowej i sznura (Śląsk) – dlaczego warto?

Przechowywanie krwi pępowinowej oraz sznura niesie za sobą szereg korzyści. Ta kwestia jest jedną z trudniejszych decyzji dla rodziców, dlatego też wcześniej warto się z nimi zapoznać. Pierwszą z nich jest fakt, iż podanie komórek macierzystych daje dostęp no nowej, innowacyjnej terapii, która może poprawić jakość zdrowia i uratować życie. Oprócz tego jednostki te są zawsze zgodne z organizmem malucha, co pozwala zaoszczędzić cenny czas, który zostałby przeznaczony na poszukiwania dawcy. Co więcej, komórki macierzyste sznura pępowinowego są niemalże zawsze kompatybilne z układem innych krewnych – rodziców, rodzeństwa czy nawet dziadków.

 

Terapia komórkami macierzystymi otwiera szereg możliwości, dzięki którym rokowania pacjenta stają się lepsze. Można bowiem dokonać ich transplantacji w sytuacji, gdy inne metody zawiodą. Mowa tutaj szczególnie o chorobach nowotworowych, takich jak m.in. rak piersi oraz nerek.

Bankowanie krwi pępowinowej i komórek macierzystych - Katowice

Bankowanie komórek macierzystych sznura pępowinowego i krwi pępowinowej może zaważyć na przyszłości dziecka. Wynika to z ich zawartości – są one bowiem drogocennym źródłem komórek macierzystych, które w porównaniu do tych ze szpiku kostnego, mają o wiele większą zdolność do różnicowania się w inne typy komórek. Co najważniejsze, te wyspecjalizowane jednostki zawsze są zgodne z układem malucha, a ich termin przydatności jest praktycznie dożywotni.

 

W PBKM zajmujemy się przechowywaniem obu tych materiałów, aby w razie konieczności móc odizolować z nich komórki macierzyste. Choć kiedyś krew pępowinowa i sznur były uważane za odpad, to dziś stanowią zabezpieczenie w przyszłość dziecka oraz innych członków rodziny.

Pobranie krwi pępowinowej i sznura – wyprawka w przyszłość

Leczenie komórkami macierzystymi to szansa na owocne życie, które wypełnione będzie masą szczęśliwych wspomnień. Warto jednak pamiętać, że pobranie materiałów odbywa się po porodzie, dlatego też możliwość wykonania procedury zdarza się sporadycznie, o ile nie raz.
 
A Ty zabezpieczyłeś już swoją rodzinę? Zachęcamy do kontaktu z naszym przedstawicielem w Katowicach w województwie śląskim, który postara się rozwiać wszystkie wątpliwości.

Lokalizacja - Katowice

Data porodu
Nieprawidłowa wartość

Email
Nieprawidłowa wartość

Numer telefonu
Nieprawidłowa wartość

Uprzejmie informujemy, że dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane przez Polski Bank Komórek Macierzystych sp. z o.o. („PBKM”) z siedzibą w Warszawie, Al. Jana Pawła II 29 w celu kontaktu telefonicznego w związku z udzieleniem informacji na temat usługi.

Zgoda wymagana

Oświadczam, że zapoznałam/em się z zasadami przetwarzania danych przez PBKM dostępnych pod linkiem: https://pbkm.pl/polityka-prywatnosci

Zgoda wymagana

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od PBKM informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2019 r. poz. 123), na podany numer telefonu oraz adres mailowy (w przypadku podania adresu mailowego), w postaci wiadomości tekstowych, połączeń głosowych oraz e-maili.

Captcha is required