Bankowanie krwi pępowinowej
i komórek macierzystych Białystok

Nasi konsultanci

Konsultant Medyczny

Alina Zielenkiewicz

664 065 956
alina.zielenkiewicz@pbkm.pl

Większość pewnie wie, że komórki macierzyste pozyskane ze szpiku mogą uratować życie pacjenta, który cierpi na chorobę związaną m.in. z układem krwionośnym. Niemniej nie każdy jeszcze zdaje sobie sprawę, że jednostki te można pobierać również przy porodzie ze sznura pępowinowego oraz krwi pępowinowej. Takie rozwiązanie jest zabezpieczeniem swojego malucha, jak i całej rodziny. Dlaczego? Ponieważ w porównaniu do szpiku, wspomniane materiały biologiczne są w 100% zgodne z układem dziecka, a w przypadku sznura – także i innych bliskich.

 

Bankowanie komórek macierzystych z krwi pępowinowej oraz sznura pępowinowego to inwestycja w przyszłość. Materiał można wykorzystać bowiem w dowolnym momencie i przeszczepić, jeżeli istnieją do tego przesłanki terapeutyczne. Gdzie przechowasz komórki swojej pociechy? W specjalistycznym laboratorium PBKM!

Komórki macierzyste z krwi pępowinowej i sznura – przeszczep bez dawcy

Leczenie komórkami macierzystymi ze szpiku kostnego uratowało życie wielu pacjentów, jednakże znalezienie dawcy z odpowiednią zgodnością układów to nie lada zadanie. Przy niektórych schorzeniach ograniczeniem jest czas, który stanowi kluczową kwestię. Inaczej jest w przypadku komórek macierzystych pobieranych ze sznura oraz krwi pępowinowej. Ich pokrewność bowiem z maluchem występuje zawsze – w zasadzie to on jest ich posiadaczem. Co ciekawe, komórki mezenchymalne pozyskiwane ze sznura pępowinowego, są zgodne nie tylko z układem dziecka, ale i jego rodzeństwa, rodziców, czy nawet dziadków. Omawiane komórki charakteryzują się o wiele większym potencjałem do namnażania oraz różnicowania, aczkolwiek w zupełnie inne zespoły tkanek niż te z krwi pępowinowej.

Komórki macierzyste sznura pępowinowego przekształcają się w przeważnie w komórki nerwowe oraz kostno-mięśniowego. Z tego powodu sprawdzają się one w m.in. leczeniu urazów ortopedycznych lub patologii o naturze neurologicznej. Komórki z krwi pępowinowej typują się natomiast w jednostki krwi, dzięki czemu z powodzeniem naprawiają uszkodzenia układu krwionośnego.

Bankowanie komórek macierzystych sznura pępowinowego i krwi – województwo podlaskie

Siedziba PBKM znajduje się w Warszawie, lecz nie jest to żadnym ograniczeniem. Zabieg pozyskiwania krwi pępowinowej oraz sznura może odbyć się w praktycznie każdym szpitalu w Polsce, w tym na Podlasiu – wystarczy poinformować o tym lekarza prowadzącego lub położną. Po urodzeniu dziecka materiał biologiczny zostaje pobrany, a następnie przetransportowany w specjalistycznym pojemniku do laboratorium, gdzie zespół PBKM bada go, aby mieć pewność, że kwalifikuje się do bankowania. Rodzice po kilku tygodniach dostaną wiadomość zwrotną.

Wiele przyszłych mam pewnie zastanawia się, czy pobranie krwi pępowinowej i sznura jest bezpieczne. Zabieg ten nie stanowi żadnego ryzyka ani dla kobiety, ani dla dziecka. Co więcej, jest on całkowicie bezbolesny i bezinwazyjny.

Podaruj swojemu dziecku komórki macierzyste – Białystok

Rodzice często pragną zabezpieczyć swoją pociechę na przyszłość – poduszka finansowa w postaci lokaty oszczędnościowej, inwestycja w mieszkanie czy zakup ubezpieczenia to kwestie, o których słyszy się nieustannie. Nie warto jednak w tym wszystkim zapominać o zdrowiu, które warunkuje cały nasz byt. Nawet jeżeli choroby nie są ciężkie, mogą utrudniać funkcjonowanie w dorosłym życiu. Spraw swojemu maluchowi wyprawkę w owocne dorastanie – zapewnij mu dostęp do jego własnych komórek macierzystych.

Przechowywanie krwi pępowinowej oraz sznura to decyzja, która może uratować całą rodzinę. Zachęcamy do kontaktu z naszym przedstawicielem w Białymstoku – rozwieje on wszelkie wątpliwości i wyjaśni, jak przebiega cała procedura.

Lokalizacja - Białystok

Data porodu
Nieprawidłowa wartość

Email
Nieprawidłowa wartość

Numer telefonu
Nieprawidłowa wartość

Uprzejmie informujemy, że dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane przez Polski Bank Komórek Macierzystych sp. z o.o. („PBKM”) z siedzibą w Warszawie, Al. Jana Pawła II 29 w celu kontaktu telefonicznego w związku z udzieleniem informacji na temat usługi.

Zgoda wymagana

Oświadczam, że zapoznałam/em się z zasadami przetwarzania danych przez PBKM dostępnych pod linkiem: https://pbkm.pl/polityka-prywatnosci

Zgoda wymagana

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od PBKM informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2019 r. poz. 123), na podany numer telefonu oraz adres mailowy (w przypadku podania adresu mailowego), w postaci wiadomości tekstowych, połączeń głosowych oraz e-maili.

Captcha is required