Ultranowoczesne laboratorium i akredytacja z USA

Nasze laboratorium jest największym i najbardziej nowoczesnym, specjalistycznym laboratorium w Europie zajmującym się preparatyką krwi pępowinowej i sznura pępowiny. Laboratorium Centralne zbiera krew dostarczana z całej Polski w systemie 7 dniowym. Posiadamy pełne zaplecze do preparatyki oraz kriostaty do przechowywania preparatów komórek macierzystych. Personel to profesjonaliści z dużym doświadczeniem, wyłącznie licencjonowani diagności laboratoryjni wpisani do rejestru. Od początku do końca nad wszystkimi procesami czuwamy osobiście, dzięki czemu możemy brać pełną odpowiedzialność wobec klienta.

PBKM jako jeden z pierwszych Banków uzyskał Pozwolenie Ministerstwa Zdrowia na swoja działalność. Regularnie jesteśmy audytowani przez Krajowe Centrum Bankowania Tkanek i Komórek. Z racji tego, że proces od pobrania do zamrożenia jest niedostępny dla Klienta, musi mieć on pewność co do właściwego obchodzenia się z krwią. Dlatego wdrożyliśmy najwyższe standardy postępowania z w PBKM jeden z najwyższych standardów postępowania z krwią pępowinową na świecie - prestiżowy standard wyznaczony przez AABB (American Association of Blood Banks) - Amerykańskie Stowarzyszenie Banków Krwi.
Ponadto w PBKM wdrożyliśmy standardy jakości określone normami: ISO 9001:2008 oraz ISO 14001:2004. PBKM jest członkiem międzynarodowych stowarzyszeń Cord Blood Europe oraz European Association of Family Cord Blood Banks. Dodatkowo stale podlegają nadzorowi Rady Naukowo-Medycznej

PBKM jako jeden z pierwszych Banków uzyskał Pozwolenie Ministerstwa Zdrowia na swoja działalność. Regularnie jesteśmy audytowani przez Krajowe Centrum Bankowania Tkanek i Komórek.

Zobacz nasze laboratorium