Nasze przewagi

Decydując się na pobranie krwi pępowinowej Rodzice wybierają partnera na długie lata. Dlatego dokonując wyboru należy mieć pewność, że wybiera się bank, który wykona tą usługę najlepiej. Materiał musi być bezpieczny przez długie lata, a cały proces wykonany tak, żeby w razie potrzeby najlepsze kliniki transplantacyjne w Polsce i na świecie przyjęły materiał do przeszczepienia.

O bezpieczeństwie banku świadczą m.in takie cechy jak: skala działania, zaplecze technologiczne, wykwalifikowana kadra, poświadczenie jakości certyfikatami, doświadczenie w przechowywaniu i przygotowywaniu materiału do przeszczepień czy zaufanie lekarzy oraz klientów. Powodów, dla których Polski Bank Komórek Macierzystych jest numerem 1 jest wiele, zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi z nich.

Sprawdź ofertę Zapytaj doradcy

 • Ultranowoczesne laboratorium i akredytacja z USA Więcej

  Nasze laboratorium jest największym i najbardziej nowoczesnym, specjalistycznym laboratorium w Europie zajmującym się preparatyką krwi pępowinowej i sznura pępowiny. Laboratorium Centralne zbiera krew dostarczana z całej Polski w systemie 7 dniowym. Posiadamy pełne zaplecze do preparatyki oraz kriostaty do przechowywania preparatów komórek macierzystych. Personel to profesjonaliści z dużym doświadczeniem, wyłącznie licencjonowani diagności laboratoryjni wpisani do rejestru. Od początku do końca nad wszystkimi procesami czuwamy osobiście, dzięki czemu możemy brać pełną odpowiedzialność wobec klienta.

  PBKM jako jeden z pierwszych Banków uzyskał Pozwolenie Ministerstwa Zdrowia na swoja działalność. Regularnie jesteśmy audytowani przez Krajowe Centrum Bankowania Tkanek i Komórek. Z racji tego, że proces od pobrania do zamrożenia jest niedostępny dla Klienta, musi mieć on pewność co do właściwego obchodzenia się z krwią. Dlatego wdrożyliśmy najwyższe standardy postępowania z w PBKM jeden z najwyższych standardów postępowania z krwią pępowinową na świecie - prestiżowy standard wyznaczony przez AABB (American Association of Blood Banks) - Amerykańskie Stowarzyszenie Banków Krwi.
  Ponadto w PBKM wdrożyliśmy standardy jakości określone normami: ISO 9001:2008 oraz ISO 14001:2004. PBKM jest członkiem międzynarodowych stowarzyszeń Cord Blood Europe oraz European Association of Family Cord Blood Banks. Dodatkowo stale podlegają nadzorowi Rady Naukowo-Medycznej

  PBKM jako jeden z pierwszych Banków uzyskał Pozwolenie Ministerstwa Zdrowia na swoja działalność. Regularnie jesteśmy audytowani przez Krajowe Centrum Bankowania Tkanek i Komórek.

  Zobacz nasze laboratorium

 • Unikatowe doświadczenie w przeszczepieniach komórek macierzystych Więcej

  Polski Bank Komórek Macierzystych posiada nie tylko największe doświadczenie w deponowaniu materiału biologicznego ale także w przekazywaniu komórek macierzystych do przeszczepień.

  Wielokrotnie dostarczaliśmy do klinik transplantologicznych w Polsce i za granicą, komórki macierzyste z krwi pępowinowej w  celu ratowania zdrowia i życia.
  Do listopada 2017 ponad 600 razy przygotowaliśmy i wydaliśmy komórki macierzyste ze sznura pępowiny w ramach medycznych eksperymentów leczniczych.
  Tak bogate i unikatowe doświadczenie dowodzi  jakości stosowanych procedur preparatyki i przechowywania pobranego materiału. Zbudowało ono również nasze doświadczenie we współpracy z ośrodkami transplantologicznymi. Potwierdzeniem udanych przeszczepów są stosowne pisma otrzymane od klinik, które je przeprowadziły oraz zaufanie środowiska medycznego do świadczonych przez nas usług.

  Dowiedz się więcej o przeszczepieniach  PBKM z krwi pępowinowej i sznura pępowiny:

  Wyświetl

 • Największy bank w Polsce Więcej

  Zdeponowanie krwi pępowinowej to wieloletni kontrakt z bankiem - wybierając go klient musi mieć pewność, że standardy będą utrzymywane przez kolejne dziesięciolecia. Właśnie dlatego istotne jest aby wybrać firmę o szerokiej skali działania, stabilną, o ugruntowanej pozycji i doświadczeniu.
  Polski Bank Komorek Macierzystych jest największym i najbardziej doświadczonym bankiem w Polsce. Koncentrujemy swoją działalność tylko na bankowaniu komórek macierzystych z krwi pępowinowej, łożyskowej i pępowinowej i robimy to na europejską skalę. Jesteśmy Spółką Akcyjną z solidnymi kapitałem, co daje gwarancje dla Państwa bezcennych depozytów. PBKM jest ubezpieczony się nie tylko od odpowiedzialności cywilnej, czy majątkowej, ale posiada również specjalną polisę w Allianz, gwarantującą wypłatę odszkodowania w przypadku błędów w procesie preparatyki lub przechowywania krwi. Wypłata ewentualnego odszkodowania jest potwierdzona stosownymi zapisami w umowie z pacjentem.
  Jesteśmy firmą, której zaufała największa liczba Rodziców - jesteśmy nie tylko najczęściej wybieranym bankiem przez Rodziców decydujących się na bankowanie komórek macierzystych przy porodzie, ale również przez osoby znane publicznie. Ufa nam środowisko lekarskie i położnicze.