Kim jesteśmy?

FamiCord  to założona przez Polski Bank Komórek Macierzystych międzynarodowa grupa banków komórek macierzystych z krwi pępowinowej. To druga, co do wielkości grupa w Europie pod względem ilości przechowywanych porcji krwi.

Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) w 2006 roku przyjął strategię ekspansji międzynarodowej. W ramach realizacji tej strategii rozpoczął rozmowy z bankami krwi pępowinowej w Europie. Efektem tych rozmów było zaangażowanie kapitałowe poza granicami Polski. Na przełomie 2006/2007 PBKM stał się udziałowcem rumuńskiej firmy Biogenis – drugiego co do wielkości banku krwi pępowinowej w tym kraju.
Kolejnym etapem ekspansji międzynarodowej było przejęcie firmy Activison Life na Łotwie w roku 2007.
W tym samym roku PBKM wszedł do Europy Zachodniej – na  rynek hiszpański. Stało się to poprzez objęcie pakietu udziałów  w spółce VidaCord z Madrytu oraz uzyskanie pozycji największego udziałowca w firmie Sevibe z Barcelony.
W kolejnym roku PBKM przejął drugi największy bank krwi pępowinowej na Węgrzech -  KRIO Institute. Poprzez partnerów tego członka grupy nasze usługi dostępne są także w Chorwacji, Serbii oraz Bośni i Hercegowinie
W 2009 roku została założona spółka Famicord Italia z siedzibą w Mediolanie i działającą na rynku włoskim.
W ramach współpracy zagranicznej podpisaliśmy umowy partnerskie o współpracy ze specjalistycznymi laboratoriami w Niemczech oraz w Stanach Zjednoczonych i Szwajcarii. Dzięki temu klienci FamiCord z niektórych krajów (poza Polską) mogą skorzystać z usług tych laboratoriów.  W 2013 roku Grupa FamiCord poszerzyła obszar działalności o Turcję, do Grupy dołączył najstarszy bank w Turcji Yasam Bankasi z Ankary. W 2015 roku rozpoczęła działalność spółka Famicord AG w Szwajcarii, a także Instytut Terapii Komórkowych, którego celem jest wdrażanie terapii z użyciem komórek macierzystych ze sznura pępowiny.

Grupa Famicord to obecnie:

  • Ponad 155 000 przechowywanych porcji krwi pępowinowej
  • 7 laboratoriów: Polska (3), Węgry, Rumunia, Hiszpania, Turcja
  • 42  przeszczepienia krwi pępowinowej (25 w Polsce, 12 w Turcji, 4 na Węgrzech, 1 w Jordanii)
  • Ponad 900 pacjentów, którym podano komórki macierzyste ze sznura pępowiny
  • Współpraca z ponad 1100 szpitalami na terenie całej Europy

Obecnie trwają rozmowy z kolejnymi firmami z kraju i zagranicy zmierzające do konsolidacji firm świadczących usługę rodzinnego deponowania krwi pępowinowej pod marką FamiCord.

Istnienie FamiCord daje naszym klientom  dowód, że poważnie traktujemy ideę rodzinnego deponowania krwi pępowinowej , a powierzona nam krew spoczywa w banku dużym, stabilnym o międzynarodowym znaczeniu.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat naszych spółek świadczących usługi za granicą, wejdź tutaj.