h400

 

Drodzy Rodzice,

Ministerstwo Zdrowia dostrzegło potencjał komórek macierzystych, dlatego zgodnie z nowym standardem organizacyjnym opieki okołoporodowej, który wszedł w życie z dniem 1 stycznia 2019 r. każda ciężarna jest informowana o możliwości zabezpieczenia krwi pępowinowej podczas porodu. Ten zapis umożliwił rodzicom świadomy wybór i możliwość podjęcia tej ważnej decyzji przed porodem. Z tej okazji przygotowaliśmy konkurs dla przyszłych Rodziców, w którym co tydzień nagrodzimy autora najlepszej wypowiedzi.

Wystarczyło uzasadnić wypowiedź: „Zabezpieczę krew pępowinową mojego dziecka w Polskim Banku Komórek Macierzystych, ponieważ…”, by wygrać* bezpłatne bankowanie krwi pępowinowej przez okres 18 lat :)

*Szczegóły dostępne w regulaminie konkursu Tutaj.
 

Dziękujemy za udział w konkursie i wszystkie nadesłane zgłoszenia :)


Laureaci Konkursu:

"Jeszcze brzuszka nie widać, masz tylko kilka centymetrów, nie czuję jeszcze Twoich ruchów... Jesteś moim małym cudem i pojawiłeś się wtedy, kiedy nie liczyliśmy na nic dobrego. Jesteś naszym światełkiem w tunelu, dzięki Tobie uśmiechamy się każdego dnia, mimo przeciwności losu. Już dzisiaj Cię kochamy, chcemy chronić i dać Ci poczucie bezpieczeństwa. Zabezpieczenie krwi pępowinowej będzie jednym z pierwszych aktów naszej rodzicielskiej miłości."

1. 19.02.2019 r. - Pani Patrycja P.

"Kiedy czuje jego małe stopki wierzgające tuż pod moim sercem to wiem, że czeka je długa i niekiedy trudna droga przez życie. Dlatego chciałabym zrobić wszystko, aby w razie takiej konieczności mieć możliwość wsparcia go w walce z choroba. Taka możliwość dają komórki macierzyste, które są swego rodzaju biletem ulgowym na całą życiową trasę."

2. 26.02.2019 r. - Pani Elżbieta Ł.

"Gdy pierwszy raz dowiedziałem się, że zostanę tatą zacząłem budować dom, aby zapewnić synkowi czyste powietrze z dala smogu i możliwość obcowania z naturą. Kiedy żona półtora roku temu oznajmiła mi, że znów zostaniemy rodzicami, zmieniłem samochód na bezpieczniejszy. Sześć miesięcy temu okazało się, że oczekujemy na kolejnego synka postanowiłem zmienić bank. Na taki, który da poczucie pewności, że dobrze inwestuję, gwarancję zysku i najwyższe oprocentowanie. Na Polski Bank Komórek Macierzystych."

3. 05.03.2019 r. - Pan Tomasz L.

"Zrobię wszystko żeby wspierać mojego syna. Czegokolwiek nie wybierze, czy będzie chciał się uczyć matematyki czy grać w tenisa, czy będzie kochał koty czy opiekował się psami, czy będzie chciał zostać w mieście czy wrócić na Mazury - zrobię wszystko, żeby nic go nie powstrzymało. Chcę dać mu to co w życiu najważniejsze - wybór. I dlatego wybieram PBKM. :)"

4. 12.03.2019 r. - Pani Irmina G.

"Dawno, dawno temu, żyła kobieta o wielkim marzeniu. Chciała dla dziecka to co najlepsze, aby przez życie swe szło bezpiecznie. Nie miała włości, złota, korony, lecz chciała dla syna specjalnej ochrony. Oddanie krwi do Komórek Banku byłoby cenniejsze od pięknego zamku. By tego dokonać stanęła w szranki, aby pokonać liczne rywalki. Walczyła zaciekle nie bacząc na rany, póki pojedynek nie został wygrany. Osiemnaście lat od tamtej chwili, dzięki Bankowi Komórek Macierzystych spokojnie już żyli."

5. 19.03.2019 r. - Pani Anna T.

"Kiedy dowiedziałem się, że będę miał dziecko, czekałem na moment, kiedy będę mógł zasadzić mu drzewo. W ten weekend wreszcie się spełniło jedno z tych marzeń i dwie sosny dumnie stoją na naszym pięknym podwórku. Dlaczego dwie? Pomiędzy nimi, kiedy tylko będę mógł rozwieszę huśtawkę, taką zwyczajną - z opony, o której zawsze marzyła moja żona. To tylko takie małe, ale jak ważne nasze marzenia. Aby spełniać je wspólnie razem z naszym synkiem, zabezpieczę krew pępowinową mojego dziecka w PBKM na bank."

6. 26.03.2019 - Pan Maciej J.

"Prowadząc własną działalność wiem, jak ważne jest odpowiednie planowanie i zabezpieczanie się przed ryzykiem które może przyjść w najmniej planowanym czasie. Inwestuję tylko w najlepsze i bezpieczne rozwiązania. Tylko wtedy mogę spokojnie patrzeć w przyszłość. Dlatego wybieram PBKM! Bo tylko dobre rozwiązania i odpowiednio zaplanowane zabezpieczenia dają nam spokój i radość nawet w obliczu choroby !"

7. 02.04.2019 - Pani Ilona G.

"W pewnym momencie swojego życia trzeba się zatrzymać i zrobić bilans, rachunek zysków i strat. Co w życiu ważne a co ważniejsze, czasami dokonujemy złych wyborów i zapominamy co tak naprawdę w życiu się liczy – RODZINA, czas z nimi spędzony ich zdrowie, zdrowie naszych dzieci, Twój Największy Skarb. Zapewnijmy sobie i im bezpieczne spojrzenie w przyszłość i zdrowe życie! Ja wybieram PBKM!"

8. 09.04.2019 - Pani Magdalena S.

"Podczas nierównej gry z losem, gdy to zawsze on tasuję karty - ja będę miała chociaż jednego „asa przewagi” w rękawie."

9. 16.04.2019 - Pani Kamila P.

"Pierwszy test ciążowy, pierwsze USG, w końcu pierwsze bicie serduszka, a później pierwszy ruch. Od tego wszystko się zaczyna, to daje siłę, szczęście, ale przynosi też strach. Wiesz, że ten mały człowiek jest zależny od ciebie, jego bezpieczeństwo zależy od Ciebie. Chcesz mu dać wszystko, co najlepsze? Podaruj mu to bezpieczeństwo już na samym starcie. Nie ważne co przyniesie los, ty będziesz wiedział/a, że Twoje dziecko pokona przeciwności. Dlatego pierwszym bankiem mojego dziecka będzie PBKM :)"

10. 23.04.2019 - Dorota S.

"Był sobie Mały Rycerz, na którego czarnoksiężnik rzucił urok, pozbawiający sił. Wszyscy pogrążyli się w smutku, bo go kochali. Nakazano więc sprowadzić magów, by ratować Rycerza. Niestety daremnie. Aż zjawiła się wróżka z przepisem na eliksir na najgorsze uroki, ale brakowało jej jednej rzeczy - krwi pępowinowej Rycerza. Cofnęła się więc w czasie i pobrała ów krew z jego narodzin, ratując go. Od tego czasu nakazano przechowywać tak cenny składnik, by kiedyś bez pomocy magii złe uroki zdejmować."

11. 30.04.2019 - Martyna D.

"Zrozumiesz, kiedy sama zostaniesz Mamą...słowa powtarzane przez moją najukochańszą Mamę i Babcię tak wiele razy...rzeczywiście, zrozumiałam w momencie, kiedy zobaczyłam Ciebie, małą Fasolkę na ekranie ogromnego monitora. Od tego momentu już nic nie jest takie samo. Każdego dnia patrzymy z Tatą jak rośniesz w moim brzuszku i oczekujemy, kiedy będziemy mogli Cię przytulić. Chcemy dać Ci wszystko, ale wiemy, ze najważniejsze to nasza miłość i poczucie bezpieczeństwa, dlatego wybieramy PBKM:)"

12. 07.05.2019 Emilia Ch.

"Prowadzisz w miarę ustabilizowane życie. Fajnie. I już myślisz, że nic Cię nie zaskoczy. Poranne mdłości uświadamiają Tobie, że za kilka miesięcy wszystko wywróci się do góry nogami. Płacz, mleko lejące się strumieniami, nieprzespane noce, ale w tym będzie kryło się PRAWDZIWE SZCZĘŚCIE. Nie takie, jak w reklamach czy książkach. Ono będzie mieściło się w dłoni i obśliniało Twoje najlepsze spodnie. Chcesz się nim cieszyć każdego dnia, dlatego żeby być spokojnym o dalsze Jego losy wybierasz PBKM."

13. 14.05.2019 Emilia S.

"Pamiętasz mamo, jeszcze nie tak dawno byłem kropką w Twoim brzuszku i łzą taty na policzku. Każdego dnia oddychałem z Tobą, słyszałem Twój śpiew i taty śmiech. Karmiąc się Waszą miłością rosłem by stać się pępkiem Waszego świata. Czas mieszkania pod Twoim sercem dobiegł końca. Już za momencik, już za chwileczkę usłyszysz mój pierwszy głośny płacz...płacz szczęścia Mamo. Wiem, że już drżysz o moje bezpieczeństwo, ale nie martw się bo wybraliśmy PBKM a Tata mówi: "moja krew"! Wasz Gucio"

14. 21.05.2019 Tomasz S.

"Jestem lekarzem, w praktyce zawodowej spotykam różne przypadki chorób. Zaburzeń i słabości, których nikt nigdy nie chce doznać, a tym bardziej patrzeć jak cierpią jego Dzieci. Rodzice zadają wtedy 3 pytania:Dlaczego MY? Co mogę zrobić, by pomóc swojemu Dziecku? Jak chronić pozostałe Pociechy? Ja zgodnie ze swoją wiedzą i sumieniem, opowiadam o bankowaniu krwi pępowinowej, jako o szansie leczenia i łagodzenia objawów wielu chorób. Razem z Mężem także chcemy dać Naszym Skarbom takie możliwości!"

15. 28.05.2019 Agata S.

"Od kiedy wiem o twoim istnieniu żyje 100% BARDZIEJ...bardziej zwracam uwagę na to co jem, bardziej dbam o naszą wspólną przyszłość, bardziej rozczula mnie każdy twój ruch i bardziej kocham. Nie ma na świecie większej miłości, niż miłość matki do dziecka, dlatego chce zrobić wszystko żebyś kiedyś był zdrowy i zabezpieczony na okoliczności losu. Twoje życie i szczęście jest dla mnie najważniejsze i wiem, że warto zabezpieczyć krew pępowinową w PBKM. #kochamwięcbankujekrew"

16. 04.06.2019 Anna B.

Data porodu
Nieprawidłowa wartość

Email
Nieprawidłowa wartość

Numer telefonu
Nieprawidłowa wartość

Uprzejmie informujemy, że dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane przez Polski Bank Komórek Macierzystych S.A. („PBKM”) z siedzibą w Warszawie, Al. Jana Pawła II 29 w celu kontaktu telefonicznego w związku z udzieleniem informacji na temat usługi.

Zgoda wymagana

Oświadczam, że zapoznałam/em się z zasadami przetwarzania danych przez PBKM dostępnych pod linkiem: https://pbkm.pl/polityka-prywatnosci

Zgoda wymagana

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od PBKM informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2019 r. poz. 123), na podany numer telefonu oraz adres mailowy (w przypadku podania adresu mailowego), w postaci wiadomości tekstowych, połączeń głosowych oraz e-maili.

Captcha is required